Ar verta imti paskolą būsto remontui?

Baldai, Namams

Jeigu planuojate remontuoti savo būstą, turime jums šiokių tokių naujienų. Vidutinio trijų kambarių būsto renovacija (kapitalinė) arba rimtas remontas kainuos apie 10 tūkstančių eurų, o didėjant gyvenamo būsto plotui bei jūsų poreikiams, ta kaina dar labiau auga. Planuojant remontą būtina žinoti ne tik tai, ar to reikia bei norisi, tačiau ir įvertinti finansinius pajėgumus. Kartais to remonto norisi, bet pinigų įgyvendinimui, paprasčiausiai neužtenka. Šiuo atveju dažniausiai pasisukama į banką arba kreditų bendrovę dėl paskolos remontui. Tai – rimtas finansinis įsipareigojimas ir mes paruošėme trumpą gidą, kuriame apžvelgsime kriterijus, kuriais remdamiesi galėsite nuspręsti ar jums verta imti paskolą būsto remontui.

Jūsų pajamų tipas – pastovios ar ne?

Jeigu pajamos pastovios – dirbate pagal darbo sutartį arba turite kontraktą, imti paskolą neatrodo taip rizikinga, kaip lyginant su darbu pagal individualią veiklą ar verslo liudijimą. Taip pat ir mažesnių įmonių savininkai neretai nėra užtikrinti dėl to, kaip jų veikla vystysis ateityje.

Bankai ir kreditus teikiančios bendrovės turi analogišką mąstyseną. Jų akimis, nepastovias pajamas gaunantiems, laisvai samdomiems darbuotojams, yra rizikinga duoti paskolą, todėl, jeigu jus labiau atitinka būtent toks variantas, geriausia paskolos galimybę apeiti pro šalį, nes tik sugaišite savo laiko ir nervų.

Kokios nusimato išlaidos baldams?

Išlaidos naujiems baldams (kurių tikriausiai reikia) nėra pagrindinis išlaidų šaltinis, tačiau tai yra ta sritis, su kuria nesunku perkopti visas biudžeto lubas. Dėl to reikia būti atidiems.

Paprastai, kada remontuojate butą kapitališkai, apdailos remonto darbų kainas galima numatyti. Jas sąmatoje pateikia rangovai. Tačiau baldų bei buitinės technikos pirkimas neturėtų būti atliekamas prieš remontą. Paprasčiausiai nebus kur tų daiktų dėti. Na, o perkant po įrengimo sunku numatyti realias buitinės technikos, sofų ar fotelių kainas. Tam patogu apsižiūrėti pasiūlymus internete, kad turėtumėte bent grubų orientyrą. Jeigu baldų kainos bus labai didelės, galbūt paskolą imti neverta dabar ir geriau bent šiek tiek padidinti santaupas?
Štai pavyzdžiui svetainės baldų kainas galite pasitikrinti paspaudę ant šios nuorodos – https://www.varle.lt/svetaines-baldai/

Ar neplanuojate didelių išlaidų netolimoje ateityje?

Nereikėtų paskolos bet kokiam tikslui imti tada, jeigu planuojate rimtas išlaidas (automobilis, didelė kelionė, būstas) arba jau esate pasiėmę kitą, rimtą paskolą/lizingą. Jūsų paskolos įmokoms skiriami pinigai neturėtų viršyti 30 procentų kasmėnesinių pajamų. Apskaičiuokite pajamas bei išlaidas, taip galėsite tiksliau suderinti paskolos sąlygas bei nuspręsti ar remontui imti paskolą – tinkamas sprendimas.

Tikrai nesinori, kad nebūtų pinigų vaiko mokslams, automobilio draudimui ar kitiems svarbiems tikslams.

Paskolą įmanomą ir refinansuoti

Šis patarimas orientuotas į tuos žmones, kuriems labai reikia būsto remonto (nesvarbu ar dėl asmeninių, ar dėl verslo tikslų), tačiau jie yra užtikrinti tik dėl savo finansinės ateities ne itin tolimam laikotarpiui. Tai pavyzdžiui – santaupų bei lėšų pakanka trims metams, bet paskolos grąžinimas užtruktų 5 metus. Tada nereikėtų atsisakyti visų planų iškart, kol dar neapsvarstėte galimų sprendimų.

Vienas iš tokių sprendimų yra paskolos refinansavimas, kada galite pratęsti grąžinimo laiką bei sumažinti mėnesines įmokas, jeigu įvyko netikėtų finansinių nesklandumų. Tačiau nepamirškite, kad reikia skolintis atsakingai, o refinansavimas yra planas B, ne planas A.