Ar vitaminai šunims yra būtini?

Namams

Daugelis žmonių kartais su savo augintiniais elgiasi iš tiesų neteisingai ir jiems patys kenkia to nežinodami. Tai dažniausiai nutinka iš pernelyg didelės meilės ir per mažai žinių. Kai kurie neatsispiria pagundai pamaloninti šunį savo maistu, o kitiems atrodo, kad šunims būtinai reikia įvairiausių vitaminų ir papildų. Tačiau be veterinaro rekomendacijų, nei iš šio, nei iš to, to daryti tikrai nereikėtų.

Visų pirma, jeigu jūsų šuo yra visiškai sveikas, jaunas, žvalus, jo mitybos racioną užtikrinate visaverčiu ėdalu, vitaminai jam nėra reikalingi. Vitaminai šunims reikalingi tada, kai jie yra nejauno amžiaus, juos kamuoja įvairios ligos bei organizmo funkcijų sutrikimai. Taip pat ir tuomet, jeigu šuo negauna visaverčio maisto, ypatingai tais atvejai, jeigu jis maitinamas žmonių maistu. Kas apskritai nėra rekomenduojama. Tačiau bet kuriuo atveju vitaminų neturėtumėte paskirti savo nuožiūra, nes tam turi būti atlikti tyrimai ir juos paskirti privalo veterinaras.

Poreikis maisto racioną papildyti tam tikrais papildais atsiranda besilaukiančioms ar savo mažylius pienu maitinančioms šunų patelėms. Taip pat ir seniems bei ligotiems gyvūnams. Po atliktų tyrimų veterinarijos gydytojas nustato ir paskiria augintinio poreikius atitinkančius vitaminus. Renkantis bet kokius papildus, rekomenduojama pirkti kokybiškus ir pripažintus preparatus.

Nuo tinkamai nustatytos diagnozės ir tikslingai priskirtų papildų, priklauso gaunamas rezultatas. Todėl itin svarbu tiksliai nustatyti tam tikrų sutrikimų priežastis. Senyvo amžiaus šunims, kurie turi tam tikrų atminties sutrikimų, situaciją gali pagerinti vitaminai C bei E. Šie vitaminai bei žuvų taukai taip pat gali sumažinti uždegimus, o riebalų rūgščių papildai pagerinti kailio būklę. Būtinai duokite tik tuos papildus, kurių trūksta jūsų augintinio organizme ir jokiu būdu neduokite žmonėms skirtų papildų.