B kategorija: ką reikia žinoti?

Automobiliai, Laisvalaikis

B kategorijaB kategorija – tai vairavimo kategorija, kuri vairuotojams suteikia teisę vairuoti transporto priemonę, kuri sveria iki 3 500 kg, taip pat prie jos gali būti prikabinta priekaba, sverianti iki 750 kg. B kategorija leidžia vairuoti automobilius, galinčius vežti iki 9 asmenų (8 keleiviai ir vairuotojas).

Kalbant paprasčiau, B kategorija – mums kasdienybėje įprastas lengvasis automobilis, be kurios sunkiai įsivaizduojame gyvenimą. Todėl B kategorijos vairuotojo pažymėjimų yra išduodama daugiausiai. Toks pažymėjimas automatiškai be papildomų vairavimo teorijos ir/ ar praktikos patikrinimų leidžia vairuoti mopedus/ motorolerius ir įvairius keturračius.

Daug paauglių laukia pilnametystės ne tik dėl to, kad tą dieną tampa priklausomi tik nuo savęs, bet ir dėl to, kad pagaliau galės vairuoti lengvąjį automobilį: B kategorijos vairuotojo pažymėjimą galima gauti tik sulaukus pilnametystės, t. y., aštuoniolikos metų amžiaus. Vairavimo kursus baigti ir vairavimo teoriją VĮ „Regitra“ laikyti galima ir jaunesniems, tačiau vairuotojo pažymėjimas gaunamas tik išlaikius vairavimo praktikos egzaminą, kurį laikyti galima tik pilnamečiams asmenims.

Tačiau visi sutiks, kad į gatves išvažiuoti pačiam rekomenduojama ne tada, kai piniginėje gulės B kategorijos vairuotojo pažymėjimas, o tada, kai saugiai ir užtikrintai vairuotojas jaučiasi už vairo. Tačiau pradedantieji vairuotojai tokiais iš karto nebūna: pasitikėjimas ir vairavimo kokybė ateina su laiku per praktiką, todėl pradedantysis vairuotojas privalo pripažinti, kad jis šioje srityje – naujokas ir laikytis saugumo bei pradedantiesiems vairuotojams būtinų kelių eismo taisyklių.

Taigi, jei pilnametystės laukiate, nes nenustygstate vietoje, kaip norite greičiau atsisėsti už lengvojo automobilio vairo, turite ne tik sulaukti aštuonioliktojo gimtadienio, išlaikyti B kategorijos vairavimo teorijos ir praktikos egzaminus VĮ „Regitra“, bet ir suprasti, kad svarbiausia – saugumas, vairavimo kokybė ir kultūra.

B kategorijos kursai rengiami Jago vairavimo mokykloje, apsilankykite: https://vairuoti.lt/b-kategorijos-kursai/