Į ką reikia atsižvelgti prieš užsakant turėklų gamybą?

Namams

Turėklų pasirinkimo rekomendacijose daug dėmesio skiriama medžiagoms, konstrukcijos detalėms, matmenims ir proporcijoms. Turėklus kuria inžinieriai, atsižvelgiama į komforto parametrus paprastam vartotojui. Kad rekomendacijos būtų tikslesnės, turėklai kuriami atsižvelgiant į eksploatavimo apimtį. Ypatingas dėmesys skiriamas:

  • Turėklų aukščiui. Standartuose nurodyti keli parametrai, atsižvelgiant į tai, kur įrengti tvurėklai. Privačiame name konstrukcijos aukštis gali siekti 90 cm. Valstybinėse įstaigose turėklų aukštis prasideda nuo 100cm.
  • Dizaino pobūdžio ypatybėms. Čia nėra griežtų reikalavimų, o dauguma elementų gali būti bet kokios formos. Leidžiama naudoti visų formų balustrus, todėl kartais jie turi rimtą estetinį krūvį. Vietoj balustrų kartais naudojamas raštų tinklas arba vientisa medžiaga: mediena, stiklas. Horizontalūs elementai dažniausiai turi vamzdinę formą.
  • Paviršiui. Pagal standartą paviršiai neturi turėti tokių defektų kaip aštrūs išsikišimai, įdubimai. Pageidautina, kad danga būtų visiškai lygi.

Nepaisant esamų reikalavimų, turėklų pasirinkimas vis dar yra gana platus. Turėklus inoxas.lt galite rinktis iš įvairių medžiagų.

Turėklų tipai priklausomai nuo gamybos medžiagos

Turėklai gaminami iš įvairių medžiagų: medžio, metalo, stiklo, organinio stiklo. Renkantis turėklus svarbu pagalvoti apie žmonių saugumą ir konstrukcijos ilgaamžiškumą. Optimaliausi ir universaliausi variantai yra metalinės konstrukcijos ir kombinuoti modeliai. Jie tinka eksterjerui ir interjerui, pateikiami įvairaus stiliaus sprendimais, atlaiko dideles apkrovas.

Prieš rinkdamiesi turėklus, turite nuspręsti dėl dizaino. Mediniai, metaliniai ar stikliniai, jie turi derėti:

  • su laiptais;
  • interjero dizainu;
  • bendru namo stiliumi.

Jei namas yra klasikinio stiliaus, kuris iš karto pastebimas iš fasadų ir tvorų prie įėjimo, tada bus keista pamatyti aukštųjų technologijų laiptus viduje.

Tai yra detalės, į kurias turėtumėte atkreipti dėmesį prieš įsigyjant turėklus. Dizainas šiuo atveju nėra smulkmena, kurios galima nepaisyti. Neteisingas derinys sukels rimtą disonansą, ir labai greitai suprasite, kad vėl reikia remonto.