Įtvarai nugarai – ne tik sumažins skausmą, bet ir padės sveikti sužalotai vietai

Įtvarai, Medicina ir sveikata

ĮtvaraiNugaros skausmas yra vienas iš dažniausių susirgimų išsivysčiusiose šalyse. Žmogaus nugara – sudėtinga struktūra, kuri susideda iš nervų, raumenų, raiščių, kaulų ir kitų audinių ir jungia sritį, esančią tarp kaklo ir dubens. Nugaros traumos yra dažna nelaimingų atsitikimų darbe pasekmė, taip pat nugaros sužeidimų pasitaiko sportuojant ar patyrus stiprų smūgį automobilio avarijos metu. Netgi darbas biure gali sukelti nugaros skausmus, jei esate įpratęs netaisyklingai sėdėti. Paprastai žmonės patiria apatinės nugaros dalies traumas, mėgindami pakelti sunkius daiktus arba nemokėdami kelti taisyklingai. Taigi, dažniausiai skundžiamasi apatinės nugaros dalies skausmais arba bendrais skausmais nugaroje.

Nugaros traumos yra labai pavojingos ir gali sukelti daug skausmo, diskomforto, suvaržyti judėjimo laisvę, būti negalios priežastimi ar sukelti paralyžių. Net menkiausias nugaros sužeidimas gali rimtai paveikti sveikatą ir atimti darbingumą. Nugara ypatingai jautri patempimams, kadangi jos raumenys dalyvauja keliant, lenkiantis, pasisukant ir einant. Nugaros patempimas atsiranda tuomet, kada raumenų skaidulos per daug įsitempia ar įplyšta. Pasitempus nugarą, jos audiniai patinsta, sukelia skausmą ar nugaros raumenų spazmus.

Patyrus nugaros traumą, reikėtų nedelsiant vykti į medicinos įstaigą. Specialistas tikriausiai Jums rekomenduos nešioti nugaros įtvarą. Profesionalių ortopedų parinkta ir pritaikyti įtvarai nugarai sumažins skausmus, padės teisingai sveikti sužalotai vietai, ją šildys. Prioritetą teikite tekstiliniams įtvarams – jie dažniausiai turi papildomas dalis, palyginti su kitokio tipo nugaros įtvarais. Tekstiliniai įtvarai turi tempimui skirtas juostas, sutvirtinančias dalis ir šildantį sluoksnį, kurį galima nusegti. O štai elastiniai nugaros įtvarai bus geras pasirinkimas intensyviai sportuojantiems. Svarbu atminti, jog net ir mažiausia trauma negali būti ignoruojama, tad jaučiant skausmus pėdos, kelio, riešo, raktikaulio, juosmens ar kitose kūno srityse, vykite pas gydytojus.