Ką svarbu žinoti renkantis stalviršį virtuvei?

Namams

Tinkamai parinkti virtuviniai stalviršiai leidžia mums kiekvieną dieną lengviau ir maloniau ruošti patiekalus. Tai ne tik funkcionalus virtuvės baldas, bet ir namų interjero dalis. Jo išvaizda yra lygiai tokia pat svarbi, kaip ir ilgaamžiškumas. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinę informaciją apie virtuvės stalviršius, pagamintus iš skirtingų medžiagų, jų pranašumus bei trūkumus.

Stalviršiai, pagaminti iš laminato. Tai yra populiariausios ir pigiausios medžiagos stalviršiai. Pagaminti iš nedegios medžio drožlių plokštės, padengtos bet kokios spalvos laminatu, tiek vienspalviu, tiek imituojančiu akmenį, medį ar grūdintą plieną. Yra daugybė raštų, struktūrų, spalvų, todėl lengva pasirinkti bet kokio stiliaus stalviršį. Jie atlaiko aukštesnę nei 200 0C temperatūrą, todėl ant tokios stalviršio galima dėti karštus puodus. Šio gaminio minusas yra tas, kad laminatu nepadengto vietos yra neatsparios drėgmei. Laminato viršūnės taip pat yra linkusios tamsėti veikiamos garų ir yra neatsparios įbrėžimams.

Stalviršiai, pagaminti iš dirbtinio akmens. Šis sprendimas suteikia unikalų vizualinį efektą, nes tokie stalviršiai yra gaminami iš mineralų mišinio, sujungto epoksidine – akrilo derva. Kitas privalumas yra didžiulis spalvų diapazonas. Jie atsparūs karščiui, UV spinduliams bei drėgmei.

Stalviršiai, pagaminti iš natūralaus akmens. Tai siejama su prabanga ir elegancija, gamta ir raštų unikalumu. Akmens kokybė ir patvarumas tikrai kompensuos išlaidas. Marmuras, granitas ar travertinas daugiausiai yra naudojami virtuvės stalviršiams. Apskritai akmeniui yra būdingas ilgaamžiškumas, atsparumas vandeniui ir aukšta temperatūra. Tokie stalviršiai yra sunkūs ir reikalauja specialios spintelės struktūros.

Stalviršiai, pagaminti iš keramikos. Jų apdailai yra naudojami terakotos ir akmens masės dirbiniai. Toks stalviršis puikiai tinka tradicinei virtuvei. Silpna šio stalviršio vieta yra jungtys. Jos turėtų būti kuo siauresnės, kad ant jų nesikauptų riebalai bei purvas ir būtų išvengta mikroorganizmų dauginimosi.

Stalviršiai, pagaminti iš medžio. Tai puikus pasirinkimas ekologiško stiliaus mėgėjams. Nepaisant medienos rūšies, toks virtuvės stalviršis turi būti apsaugotas apsauginėmis dangomis, kurios garantuos medienos ilgaamžiškumą, patvarumą.