Kaip atnaujinti lauko baldus?

Kiemas ir aplinka

Vasara yra metų sezonas, leidžiantis kuo daugiau laiko praleisti sode, terasoje ar balkone. Patogiame fotelyje galima mėgautis grynu oru ir saule. Lauko baldai reikalauja daug dėmesio ir priežiūros, nes tai turi įtakos baldų išvaizdai ir ilgaamžiškumui. Iš medžio pagaminti sodo baldai puikiai dera su vešlia žaluma ir skatina atsipalaiduoti. Mediena yra graži ir tauri medžiaga, sukurianti jaukią atmosferą. Bet kaip atkurti senus, žavesį praradusius baldus, kad jie taptų praktiška sodo puošmena daugeliui metų?

Pirmiausia reikia išardyti baldus (jei įmanoma) ir kruopščiai išvalyti. Sausus nešvarumus galima nuvalyti įprastu audiniu, nors dulkių siurblys tikrai palengvins šį darbą. Tuomet naudojant švitrinį popierių ar elektrinį šlifuoklį (priklausomai nuo turimų įrankių bei baldo dydžio) reikėtų pašalinti visus medienos paviršiuje atsiradusius nelygumus, drožles ar griovelius, o taip pat ankstesnių lakų, dažų ir impregnantų sluoksnius.

Sodo baldų atnaujinimo procesas apima ir apsaugojimą nuo biokorozijos. Kas tai? Šis pavadinimas apibūdina visus medienos struktūros ir savybių pokyčius, kuriuos sukelia mikroorganizmai, kurie vystosi ir dauginasi jos paviršiuje ir viduje: grybai, pelėsiai ir kenkėjai. Jų poveikis silpnina medieną, daro ją trapesne, ji išbrinksta ir sugeria daugiau drėgmės. Todėl atnaujinant lauko baldus svarbu naudoti medienai tinkamus impregnantus, aliejus bei lakus ir kitas apsaugines priemones.

Norint suteikti visiškai naują išvaizdą savo lauko baldams puikiai pasitarnaus ir baldų dažai. Jie ne tik gali radikaliai pakeisti seno medinio stalo, kėdės ar bet kokio kito lauko baldo išvaizdą, bet ir padėti paslėpti įvairius mechaninius pažeidimus. Lauko baldų dažai gali būti neutralių spalvų tiesiog paryškinančių medienos savybes, tradicinių spalvų (balta, juoda, ruda) arba tam tikrų pagal užsakymą pagamintų spalvų.