Kaip išsirinkti elektros skydą namui?

Namams

Elektros skydus dažnai vadina namų elektros instaliacijos širdimi ir tai nėra klaidinga, būtent čia yra sujungti visi automatiniai jungikliai, liekamosios srovės jungtuvai, diferencialiniai jungikliai ir netgi elektros skaitliukai. Būtent iš elektros skydo instaliacija yra paskirstoma po visas patalpas, todėl jo pasirinkimui reikia skirti ganėtinai daug dėmesio. Pažvelkime detaliau į tai, ką reikia turėti omenyje renkantis elektros skydą į namus.

Pirmiausia, ką reikia nuspręsti tai kokios konstrukcijos elektros skydas bus reikalingas – išorinis ar įleidžiamas. Pastarasis variantas yra tinkamesnis, jei namuose yra gipso plokščių sienos, tokiu būdu jis praktiškai negadins kambario ar patalpos interjerą. Išorinis skydas tiks kai sienos yra betoninės ir nėra galimybės jose padaryti nišos. Renkantis elektros skydą, ypatingą dėmesį teks skirti medžiagoms, iš kurių jis pagamintas. Šiuo metu tam naudojamas metalas arba plastikas. Iš metalo pagaminti skydai yra ilgaamžiai, tvirti ir patikimi, tačiau plastikas gražiau atrodo. Dėl šių priežasčių pastaruosius dažniau montuoja butuose ir namuose, o metaliniai labiau tinka pramoniniams objektams, laukui arba garažui.

Dar vienas svarbus pasirinkimo kriterijus yra modulių skaičius. Tam, kad tinkamai parinkti skydo dydį, reikia paruošti elektros instaliacijos schemą, kurioje būtų nurodomas tikslus jungiklių ir srovės jungtuvų jame bus, o taip pat ar montuosite į skydą elektros skaitliuką. Paruošus tokią schemą, bus nesunku išrinkti tinkamą modulių skaičių. Vieno modulio plotis yra 18 mm, tad reikiamą jų skaičių gausite sudėję visus planuojamus pajungti elementus. Butui įprastai pakanka 12-16 modulių, o privačiam namui, kur elektros sunaudojimas įprastai yra didesnis, rekomenduojama statyti didesnį elektros skydą su bent jau 24 moduliais. Tačiau galutinis rezultatas priklausys nuo paruoštos elektros instaliacijos schemos.