Kaip išsirinkti nuotekų siurblį?

Namams

Fekalinis siurblys yra skirtas bet kokiam užterštam vandeniui perpumpuoti. Tai nebūtinai yra skirta išskirtinai fekaliniam kanalizacijos turiniui, bet ir kitiems užterštiems skysčiams. Taip pat gali būti naudojamas ne itin švaraus vandens pumpavimui iš tam tikrų vandens telkinių ar rezervuarų. Toks vanduo dažnai naudojamas žemės ūkyje, taip pat siurblys gali pasitarnauti siekiant pašalinti purviną vandenį iš užtvindytų patalpų.

Kiekvienu atveju fekalinis siurblys atitinka tam tikrus techninius parametrus. Šie parametrai yra labai svarbūs, priklausomai nuo to, kam šis siurblys bus naudojamas. Visų pirma, į ką reikia atkreipti dėmesį – tai skysčio, kuris bus pumpuojamas, sudėtis ir užterštumas. Kaip žinia, skystyje gali būti įvairių kietųjų dalelių, priemaišų, todėl svarbu nustatyti, kokių jų yra daugiausiai. Taip galėsite įvertinti, koks maksimaliai efektyvus fekalinis siurblys jums reikalingas.

Verta žinoti, kad šiuo atveju nevertėtų taupyti ir atsisakyti būtinus poreikius tenkinančių siurblio savybių. Ypatingai tai aktualu, kalbant apie siurbliuose įmontuojamus smulkintuvus, kurie smulkina didesnes priemaišas ir užtikrina sklandų sistemos darbą. Tokiu atveju, nuotekų transportavimui galima naudoti ir plonesnius vamzdžius, išvengiant trasų užsikimšimo.

Taip pat, atsižvelgiant į asmeninius poreikius, labai svarbūs techniniai parametrai bei valdymo galimybės. Buitiniam naudojimui dažniausiai pakanka įprasto valdymo integruotos plūdės pagalba, tačiau rekomenduojama neatsisakyti avarinės signalizacijos. Ši sistema suveikia ir informuoja apie turinio perteklių nuotekų rezervuare, kas padeda laiku identifikuoti tam tikrus siurblio sutrikimus. Žinoma, tai padeda išvengti nemalonių nuotekų avarinių situacijų.

Fekalinis siurblys gali būti naudojamas ir tais atvejais, kuomet nuotekų trasa yra žemiau savitakinės nuotekų linijos. Tačiau kiekvienu atveju, renkantis fekalinį siurblį, rekomenduojama kreiptis į šios srities specialistus, kurie įvertins ir tinkamai apskaičiuos įrenginio parametrus.