Kaip išsirinkti pagalvę?

Medicina ir sveikata, Namams, Šeima, vaikai

PagalvesGeras ir kokybiškas miegas yra ypač svarbus. Dažnai kalbama apie lovas, čiužinius, antčiužinius, kurie yra atsakingi už ramų ir kokybišką miegą. Tačiau dažnai pamirštamos pagalvės, kurios yra ne mažiau svarbios. Taigi, į ką atkreipti dėmesį renkantis pagalvę?

Pirmiausia, reikia žinoti, kad ant pagalvės turi būti padėta ne tik galva, bet ir kaklas, nes tik tai užtikrina, kad išvengsite kaklo skausmo. Todėl suprantama, kad vienodo dydžio pagalvės netinka visiems šeimos nariams, nes skiriasi jų pečių plotis. Platesnių pečių žmogui reikia aukštesnės pagalvės, nei siaurų pečių žmogui. Taip pat reikia įvertinti ir kiekvieno miegotojo asmeninius poreikius ir įpročius. Jei miegate ant nugaros, Jums reikia žemesnės pagalvės, nei tam, kuris miega ant šono, net, jei Jūsų pečių pločiai vienodi. Tačiau pagalvės aukštis priklauso net nuo čiužinio kietumo: kietesniam čiužiniui reikia aukštesnės pagalvės, o minkštesniam – žemesnės.

Tačiau, kaip žinoti, kad pagalvė – Jums per žema? Pirmiausia, jei po pagalve dedate ranką, jei pagalvę sulenkiate pusiau, taip pat, jei ryte skauda kaklą ir pečius.

Renkantis naują pagalvę reikia atkreipti dėmesį į, kaip minėta aukščiau, jos aukštį, tačiau tai ne viskas – reikia įvertinti ir jos dydį: ant pagalvės turi tilpti galva ir pečiai, nieko daugiau. Taip pat pagalvė neturi būti platesnė už čiužinį. Taip pat labai svarbus ir net vienas iš svarbiausių kriterijų – pagalvės užpildas, kurių šiandien yra labai įvairių ir pasižyminčių tam tikromis savybėmis, tačiau populiariausios yra įvairių užpildų ortopedinės pagalvės.

Taigi renkantis pagalvę, reikia atsižvelgti į jos aukštį, dydį ir, žinoma, užpildą. Taip pat reikia žinoti, kad visiems šeimos nariams reikia skirtingų pagalvių.