Kaip išsirinkti šildomų grindų kolektorių?

Produktai

Pastaruoju metu populiari pastato šildymo sistema, naudojanti grindų šildymą, reikalauja dėmesio, projektuojant, parenkant komponentus ir montuojant. Gamybai reikia daugiau komponentų ir produktų nei sistemai su radiatoriais. Taip yra dėl daugelio veiksnių, tačiau pagrindinis dalykas yra kompetentingo aušinimo skysčio paskirstymo išilgai šakų poreikis ir jo šildymo kontrolė.

Vienas iš privalomų komponentų yra paskirstymo kolektorius, prie kurio prijungiami grindyse einantys vamzdžiai. Jis atlieka keletą funkcijų ir be jų šiltų grindų įtaisas neveiktų.

Pagrindinis jo tikslas yra tiekti reikiamos temperatūros ir kiekio aušinimo skystį kiekvienai grindinio šildymo šakai. Tam sumontuotas maišytuvas su kolektoriumi, kuriame yra siurblys, valdymo vožtuvai.

Poreikis kontroliuoti temperatūrą yra dėl to, kad katilai ruošia vandenį daug aukštesnėje temperatūroje, nei reikalinga grindims sušildyti. Ir norint jį konvertuoti į reikiamus parametrus, vanduo sumaišomas, kol bus pasiekta reikiama temperatūra.

Be medžiagų ir techninių charakteristikų, šildomų grindų kolektoriai skiriasi reguliavimo tipu. Jie gali būti visiškai be reguliavimo arba naudojant srauto matuoklius, rankinius uždarymo vožtuvus ir automatinius įtaisus.

Kolektoriuje sumontuoti uždarymo vožtuvai yra skirti reguliuoti tiekiamo šilumos nešiklio kiekį, taip pat išjungti grandines. Kad būtų lengviau naudoti, geriau sumontuoti keletą uždarymo vožtuvų skirtingose grandinėse. Tokiu atveju, sugedus, galite išjungti tuščiosios eigos grandinę neprarandant šilumos tiekimo.

Kolektorius grindų šildymui su uždaromaisiais vožtuvais leidžia reguliuoti srautą kiekvienoje grandinėje arba visiškai uždaryti grandinę. Balansavimo uždarymo vožtuvai taip pat yra su mechanine atmintimi, kuri leidžia išsaugoti kiekvienos grandinės nustatymus.

Kolektorius grindų šildymui su termostatiniais vožtuvais naudojami temperatūrai valdyti kiekviename kambaryje atskirai. Tokiu atveju galima reguliuoti vožtuvų darbą tiek rankiniu būdu, tiek automatiškai.

Renkantis tinkamą maišymo įrenginį, atkreipkite dėmesį į kolektoriaus matmenis. Yra skirtingos vandens grindų šildymo maišymo įrenginių schemos, atsižvelgiant į grandinių, prijungtų prie šildymo sistemos, skaičių.