Kaip išvengti nerimo ir streso?

Laisvalaikis

Stresas yra žmogaus organizmo reakcija į pervargimą, neigiamas ir teigiamas emocijas. Streso metu žmogaus organizmas gamina hormoną adrenaliną, kuris verčia ieškoti išeities. Streso kiekvienam reikia mažais kiekiais, nes jis verčia susimąstyti, ieškoti išeities iš problemos ir šiuo atveju tai turi teigiamą reikšmę. Tačiau iš kitos pusės, jei patiriama per daug streso, organizmas nusilpsta, netenka jėgų, gebėjimo spręsti problemas ir gali sukelti sunkias ligas.

Mokymasis susidoroti su sudėtingomis stresinėmis situacijomis yra puiki priemonė psichinei sveikatai palaikyti. Štai keletas paprastų būdų, kaip išvengti nerimo ir streso, kai jis atsiranda jūsų gyvenime.

Kelis kartus giliai įkvėpkite.

Įžeminimo pratimai yra įprasta technika, naudojama norint atkurti protą ir kūną bei nuraminti nerimą keliančias mintis. Rekomenduojama atlikti gilaus kvėpavimo pratimus, kai pastebite, kad jūsų nerimas didėja. Norėdami tai padaryti, įkvėpkite per nosį, ir suskaičiuokite iki penkių, tada iškvėpkite per nosį. Kartokite šį procesą penkias minutes, kol pajusite, kad jūsų kūnas pradeda atsipalaiduoti.

Praktikuokite sąmoningumą

Kai patiriate stresą, dažnai atrodo, kad prarandate kontrolę. Sąmoningumas ir dėmesingumas yra puikūs įrankiai, padedantys atgauti kontrolę ir valdyti emocijas. Įrodyta, kad tokia veikla kaip joga ir meditacija natūraliai mažina nerimą, sutelkdama dėmesį į savęs raminimą.

Kokybiškai išsimiegokite

Miegas yra mūsų sveikatos ir gerovės pagrindas, nes mūsų kūnui kiekvieną dieną reikia laiko atsipalaiduoti ir pasikrauti. Be kokybiško miego ar pakankamai nemiegant gali nukentėti jūsų našumas darbe, padidės traumų rizika, blogėja nuotaika ir kyla didesnė sveikatos problemų.

Atitrūkite nuo rutinos

Kai jūsų nerimas auga, jums gali būti sunku galvoti apie ką nors kitą. Tačiau radę sveiką prasiblaškymą, jūsų smegenys gali užsiimti kita veikla, ir jūs galite šiek tiek atitraukti dėmesį nuo įtemptų minčių. Rekomenduojama klausytis muzikos, žaisti su savo augintiniu, užsiimti kūrybiniais darbais, kalbėtis su draugais, dėlioti ateities planus arba užsiimti lavinančia veikla, kad jūsų mintys būtų užimtos. Vienas iš naudingų būdų kaip nukreipti savo mintis – skaityti straipsnius anglų kalba – http://interestingspace.com/. Taip galėsite atitrūkti nuo savo rutinos, bet taip pat lavinti savo anglų kalbos žinias bei įgyti naujų žinių.