Kaip pasirinkti tinkamą dviračio dydį?

Laisvalaikis

kaip-pasirinkti-tinkama-dviracio-dydiŠiandien apžvelgsime kaip paprastai ir greitai surasti tinkamą dviračio dydį kuris atitiktų jūsų fiziologinius duomenis. Jei renkatės dviratį draugą yra trys esminiai dalykai į ką turite atkreipti dėmesį ir prisiminti kai ateis eilė apsispręsti pirkti. Tai yra rėmo dydis, sėdynės aukštis ir jo reguliavimas ir dviračio vairas.

Renkantis dviratį ko gero pats svarbiausias faktorius yra dviračio rėmo aukštis kuris neturėtų būti ženkliai aukštesnis nei jūsų tarpukojis jei matuotumėte atsistojus pilnai remiantis pėdomis žemę, jokiu būdu nepasistiebus ties ta vieta kur rėmas susijungia su priekine dviračio šake ir vairu. Laisvas tarpas turėtų būti 3-8 centimetrai, jei tai kalnų dviratis šis tarpas gali siekti iki 10 centimetrų. Jei tai yra moteriškas dviratis tuomet viršutinis metalo rėmas yra tvirtinamas žemesniame lygyje nes motetų ūgis yra mažesnis.

Sėdynės aukščio nustatymas yra labai individualus kiekvienam asmeniui tačiau nuo jo labai priklauso kaip patogiai jausitės mindami pedalus ir kokia jėga perduosite krūvį. Be to, taisyklingas sėdėjimas sumažins nugaros skausmas ir bendrą kūno nuovargį. Idealiu atveju kojos pozicija esant pedalui žemiausioje padėtyje turėtų būti beveik ištiesta ar nežymiai sulenkta o keliai vos vos sulenkti. Jeigu sėdynę iškelsite per aukštai tuomet turėsite kaskart pasilenkti į vieną ir į kitą pusę mindami pedalus ir tai sukels nereikalingą nuovargį stuburui. Be to ir jūsų kojos pavargs daug greičiau.

Vairo padėtis iš esmės priklauso nuo važiavimo stiliaus ir asmeninio pasirinkimo. Aukščiau pakeltas vairas pagerina sedėseną ir mažina kaklo nuovargį tačiau važiuojant tokiu būdu yra didesnis oro pasipriešinimas. Jei mėgstate važiuoti sportiškai, greitai, sumažinkite vairo aukštį, tokioje pozoje galėsite perteikti daugiau kojų jėgų pedalams tačiau turėkite omenyje kad jūsų riešai pavargs daug greičiau. Keiskite sedėseną tol kol rasite mažiausiai varginančią.