Kaip sumažinti žaibo žalą automobiliui?

Automobiliai

zaibas automobiliai padangos apsauga

Apie žaibo pavojų nereikia aiškinti nei vienam iš mūsų tačiau apie apsisaugojimo priemones žinome labai mažai. Apie tai sklinda daug mitų ir naujai kuriami įrenginiai kurių patikimumas nėra patikrintas sukelia dar daugiau abejonių ir klausimų kaip apsisaugoti geriausiai. Trafic.lt komanda https://www.trafic.lt/catalog/vehicle siekdama atkreipti dėmesį į šią problemą domėjosi kaip apsisaugoti nuo žaibo jei vairuojate automobilį.

Manoma, kad automobilio padangos apsaugo nuo žaibo tačiau tai yra ne tiesa. Iš esmės kas apsaugo žmogų nuo žaibo iškrovos tai yra automobilio kėbulas tačiau tuo metu negalima liestis prie metalinių automobilio detalių kurios yra salone nes elektros iškrova jus gali trenkti tik kai esate prisilietęs prie metalo.

Dar vienas klaidingas manymas kad žaibas būtinai trenks į automobilį nes jis yra pagamintas iš metalo. Tai labiau susiję su aplinkybėmis tada sakoma kad žmogų netinkamu laiku atsidūrė netinkamoje vietoje. Dar vienas mitas kurį reikia paneigti yra posakis kad žaibas antrą kartą į tą pačią vieta netrenkia. Dar ir kaip, tai parodo žaibų trenkusių į aukščiausius pasaulio pastatus statistika kuri rodo kad tai įvyksta netgi ne du kartus per metus. Nors ir specialių apsaugos priemonių apsaugoti automobilius nuo žaibo ir nėra sukurta jei nesinaudosite mobiliuoju telefonu audros metu ir nelaikysite rankose daiktų kuriuose yra metalo. Pakrovėjai, gps navigacijos, automobilio akseleratoriaus, stabdžių pedalai, taip pat ir vairas gali būti elektros iškrovos epicentru.

Mažesnė rizika jei jūsų automobilio stogas pagamintas iš medžiagos arba stiklo pluošto ar plastiko. Didelė tikimybė kad trenkus žaibui bus sugadinta elektros instaliacija, užges variklis ir iššaus oro pagalvės todėl geriau jei dar spėtumėte prieš audrą išjungti automobilį ir palaukti kol praeis stichijos šėlsmas saugioje vietoje.