Kaip taisyklingai įrengti lietaus kanalizaciją?

Kiemas ir aplinka

kaip-taisyklingai-irengti-lietaus-kanalizacijaPabaigus išorinių sienų apdailą skubame atlikti kitą ne mažiaus svarb darbą tačiau dažnai žengiame ne visai teisinga linkme. Orientuojamės į gražų dizainą, renkamės formas, spalvas visiškai nesusimąstydami apie montavimo principus ir niuansus. Ne visiems stogams ir sklypams tinka vienodi sprendimai tačiau apie tai ne visada jums pasakys statybininkai pasirengę kuo greičiau atlikti darbus ir pasiimti sutartą atlygį. Pateikiame 3 dažniausiai daromas klaidas įrengiant vandens nubėgimo vamzdžius, žinodami juos išvengsite nereikalingų rūpesčių.

Lietaus vandens nutekinimas į kanalizacijos talpą yra dažniausiai pasitaikančių klaidų apie kurią sužinome tik po smarkaus lietaus kai per kelias valandas ar po nakties pastebime kad netikėtai prireikė skubiai skambinti i asenizacinę tarnybą kad išvežti susikaupusias nuotėkas. Taip atsitinka kai darbus atlieka visiškai neišmanantys darbininka, namo savininkas – moteris arba žmonės atlieka statybos darbus patys be įrengimo specifiką nusimanančių statybos vadovų. Šią klaidą nesunku ištaisyti perklojant vamzdžius iš naujo į atskirą vandens surinkimo kolektorių su nubėgimu į gruntą. Daugiau skaitykite: https://stogulinija.lt/produktai/lietaus-nuvedimo-sistemos/

Lietvamzdžių įrengimas leidžiant vandeniui nutekėti ant grindinio aplink namą gali pasirodyti nekaltas tik iš pat pradžių. Jei sklype yra netinkamai suformuota ar nepakankamas nuolydis (ne mažiau 1 centimetras 1 metrui) yra reljefo įdubimai, po stipraus lietaus ar esant atlydžiui vanduo ima kauptis ir susidaro balos kurios greitai neišdžiūna. Blogesniu atveju vanduo gali imti bėgti į garažą ar net pro namo duris į vidų jei jo grindų lygis yra žemesnis nei aplinka namą paklotų trinkelių ar vejos. Didelis vandens kiekis negali greitai susigerti į betonine grindų padengtą kiemą, taip pat toks įrengimas netinka kai gruntas yra molis kuris yra nepralaidus vandeniui.

Per mažas nubėgimo latakų kiekis. 60 kv.m stogui reikia bent dviejų nutekėjimo kanalų, jei to negalima užtikrinti didelė tikimybė kad vanduo ims veržtis per viršų lyjant lietui. Žiemos metu gresia vandens užšalimas latakuose ir jų deformacija o jeigu lietvamzdžiai pagaminti iš skardos, jei plastikiniai, tokiu atveju gali skilti ir sutrupėti dalimis.