Kodėl svarbu tinkamai prižiūrėti dantis?

Medicina ir sveikata

dantu gydymas siauliuoseDantų priežiūra – atsakomybės ir kruopštumo reikalaujantis darbas. To mokoma jau nuo ankstyvo amžiaus, kaip tinkamai valytis dantis, kad išvengti ėduonies ir dažnai pasitaikančios dantenų ligos – periodontito. Todėl nuo to, kaip išsivystys jūsų higienos įpročiai ir įgūdžiai labai stipriai priklausys ir jūsų dantų būklė vyresniame amžiuje.

Žinoma gali būti ir kitų priežasčių, kodėl gali nepavykti išsaugoti sveikų dantų ir gali tekti kreiptis į specialistus dėl jų gydymo. Tai lemia ir mūsų gyvenimo būdas, kenksmingi mitybos įpročiai, stresas, rūkymas, silpna imuninė sistema, paveldimumas ir dar daugelis veiksnių.

Tad jei turite nusiskundimų, tikrai svarbu nedelsti ir laiku kreiptis į odontologus pagalbos. Užsirašius pirmajam vizitui ar konsultacijai, gydytojas atliks jūsų dantų diagnostiką ir pateiks informaciją apie jūsų dantų būklę, ir individualų gydymo planą. Apsilankyti pas stomatologą galima ir profilaktinei apžiūrai, nebūtina laukti kol jums pradės skaudėti dantį. Tokie vizitai padeda anksčiau pastebėti galimas dantų ligas ir imtis reikalingų priemonių.

Dažnai kai kurios odontologijos klinikos turi susiformavusios gerą reputaciją, patenkintų klientų tarpe, kurie rekomenduoja ir kitiems įvairius dantų priežiūros specialistus, ir savo srities profesionalus. Dėl jų klientai yra pasiryžę, jei reikia, važiuoti ir į kitą miestą. Tad tikrai yra nemažai atvejų, kai žmonės gyvena viename mieste, o jų dantų gydymas – Šiauliuose. Tokie specialistai stengiasi kuo ilgiau visais įmanomais būdais išsaugoti natūralius dantis, taikydami endodontinį gydymą ir šalina juos tik kraštutiniu atveju, kai nėra ką gelbėti ir taisyti. Toks gydymas užtrunka ilgiau ir yra vykdomas keliais etapais, todėl labai svarbu, kad pacientas glaudžiai bendradarbiautų su jį gydančiu gydytoju ir jie abipusiai pasitikėtų.