Kokia dantų gydymo breketais eiga?
Grožis, Medicina ir sveikata, PaslaugosRodos kreivai augantys dantys ar atsikišęs žandikaulis šiais technologijų laikais jau nebėra opus klausimas. Šiuo metu kiekvienas, turintis panašių problemų su dantimis, gali jų atsikratyti pažangių odontologijos paslaugų pagalba. Dar prieš gerą dešimtį-penkiolika metų gydymas breketais nebuvo daugelio pasirenkama paslauga. O štai šiandien, galima sakyti, kad breketai tapo tarsi mada.
Tačiau, deja, su mada čia visiškai nesusiję. Kaip teigia simetriadentica.lt ortodontai, anksčiau buvo įprasta gyventi su tokiais dantimis, kokius turėjome. Tiesiog nebuvo labai daug galimybių tai pakeisti, o turėti gražią šypseną svajojo tikriausiai kiekvienas. Be to, graži šypsena – tai ne vienintelis paciento noras. Daugelis iš jų, kuriems taikomas ortodontinis gydymas breketais, turi kur kas didesnių sąkandžio ar žandikaulio problemų. Todėl breketai – tai bene vienintelis būdas, kuris grąžina žmogui pilnavertį gyvenimą.
Šis gydymas ir jo eiga nėra labai paprasta. Tai ilgas, nuo kelių mėnesių iki kelių metų galintis trukti gydymas, kuris priklauso nuo paciento turimos problemos. Visų pirma, ortodontas įvertina paciento burnos būklę ir pritaiko gydymą atitinkamai pagal problemą. Neretai dar prieš pradedant dantų gydymą breketais, reikalinga pašalinti kai kuriuos dantis.
Breketų rūšių yra net keletas, tačiau iš esmės – tai tik estetinis skirtumas. Gydymo eigai breketų rūšis jokios įtakos neturi. Svarbu nusiteikti, kad gydymas gali trukti ilgai, o pas gydytoją lankytis teks kas 4-6 savaites. Uždėjus breketus viso gydymo laikotarpiu reikia vengti kieto maisto, o dantų priežiūrai skirti žymiai daugiau dėmesio.
Kartais gydymas gali būti reikalingas tik apatiniam ar viršutiniam žandikauliui arba abiems. Šis gydymas taikomas tuomet, kada jau yra išaugę visi nuolatiniai dantys. Išskirtinais atvejais gali būti taikomas ir anksčiau, siekiant atstatyti nuolatinių dantų neteisingą padėtį.