Kokios kopėčios reikalingos statybose?

Paslaugos

Norint nusipirkti kopėčias kurias planuojate naudoti statybos, reikia įvertinti kelis svarbiausias kopėčių savybes. Pradėkite nuo to, kokių kopėčių tipo jums reikia. Kopėčios yra skirstomos į vienpuses ir dvipuses. Dvipusės kopėčios statybos darbams tinka labiau nes jų nereikia nuolat perkelti į tą poziciją kurioje jums reikalinga. Naudojimui buityje, sode ir panašiems vienkartiniams darbams pilnai pakaks vienpusių kopėčių. Visos šiuo metu gaminamos kopėčios yra pagamintos iš aliuminio, tai lengva ir patvari medžiaga, ant tokių kopėčių gali dirbti net ir daug sveriantys, nutukę statybininkai.

Pačios paprasčiausios ir pigiausios yra mažos dviejų pakopų kopėčios. Jos yra lengvos ir jų užtenka darbams kurie yra vos aukščiau žmogaus rankų pasiekiamo aukščio. Viršutinė šių kopėčių pakopa yra plati, todėl ant jos galite užlipti abiem kojomis įsikibdami ranka į kopėčių viršų. Šios kopėčios tinka kai kuriems dažymo darbas, valyti, daiktams sudėti, pakabinti. Statyboms tokios kopėčios ne visada tinka, nes joms nepakanka aukščio. Dažniausiai statybose naudojamos 7-9 metrų ilgo kopėčios, tokias ištiesus galima pasiekti net ir antrą aukštą. Jeigu ant kopėčių planuojate dirbti ilgą laiką arba dirbti darbą kurio metu bus užimtos abi rankos, ieškokite labai stabilių, plačių kopėčiu su pakopomis per visą pėdos ilgį ir storais porankiais.

Kopėčios gaminamo ne tik iš aliuminio bet ir stiklo pluošto. Pastarosios kopėčios yra nelaidžio elektros krūviui, tokias pirkite jei planuojade dirbti darbus su elektros instaliavimu. Saugumo sumetimais kopėęių pakopos tvirtinamas su dviem kniedėmis kiekvienoje pusėje. Patogumo suteikia papildomos pritvirtintos dėžutės smulkiems varžteliams ar įrankiams. Labai svarbu, kad kopėčiū pagrindas ir pakopos turėtų guminį paviršių kuris neslidus ir esant slidžiai dangai pvz. ant šlapių grindų.

Renkantis kopėčias statybos reikia atsižvelgti į tai koks jūsų svoris ir kokio svorio daiktus planuojate kilnoti. Paprastos kopėčios gali išlaikyti svorį iki 100 kg, tvirtesnės 200 kg, na o pačios patikimiausias virš 300 kg. Pasirinkti įrankį pagal paskirtį svarbu, nes nuo gerai ir greitai atlikto darbo iki traumos skiria vos akimirka.