Kostiumų gamyba Lietuvoje

Kostiumai, Produktai

vyriškų kostiumų gamybaKostiumų gamyba yra ta sritis, į kurią yra investuojamos išties labai didelės lėšos tokiose Europos valstybėse kaip Italijoje ir Prancūzijoje. Tad kodėl gi nebūtų galima į šią rinką investuoti ir Lietuvoje? Visgi, tai tikrai nebūtų pats protingiausias pasirinkimas – esmines priežastis, kodėl neverta užsiimti kostiumų gamyba Lietuvoje, šiandien ir apžvelgsime.

Brangus medžiagų gavimas
Vienas iš esminių užsiėmimo kostiumų gamyba Lietuvoje minusų yra tai, jog Lietuvoje kostiumų gamybai reikalingų medžiagų gavimas yra brangesnis, nei jau minėtose Italijoje ar Prancūzijoje. Pastarosiose šalyse tam reikalingos medžiagos yra importuojamos masiškai, todėl vienoms ar kitoms įmonėms, norint gauti kostiumų gamybai reikalingų medžiagų, jokių papildomų mokesčių, apart savikainos, mokėti nereikia. Tuo tarpu į Lietuvą tokio tipo medžiagos šiuo metu praktiškai nėra vežamos, kas lemia taip, jog kostiumų gamyba norintiems užsiimti žmonėms reikia tiek surasti tiekėją, tiek ir mokėti už medžiagų atgabenimą į Lietuvą ir t.t. Būtent tai ir sudaro kur kas didesnes kostiumų gamybai reikalingų medžiagų gavimo išlaidas, nei įprastai.

Menkas kvalifikuotų darbuotojų kiekis
Kostiumų gamyba nėra įprastas darbas, kuriam reikėtų tik pastangų ir laiko. Norint dirbti šioje srityje reikia ir pakankamo teorinio viso šio proceso išmanymo bei teorinių įgūdžių, ko pasekoje kostiumų gamyba iš esmės, jei norime aukštos jų kokybės, gali užsiimti tik kvalifikuoti šios srities darbuotojai. Šioje vietoje iškyla dar viena problema, trukdanti kostiumų gamyba užsiimti Lietuvoje – būtent tokių darbuotojų trūkumas. Išeitis nebent viena – priimtiems darbuotojams pravesti specialius apmokymus, bet net ir tai atlikus paruošti darbuotojai nesieks profesionaliai šios srities subtilybių išmokytų žmonių kvalifikacijos, ko pasekoje kokybiniu atžvilgiu beliktų tik kviestis žmones iš užsienio, kas kainuotų išties pakankamai dideles lėšas.