Kuo nustebinti svetimšalius Lietuvoje?

Dovanos, Kelionės

Jei turite vos kelias dienas aplankyti Lietuvą, Vilnius yra ta vieta, į kurią turėtumėte keliauti. Laikas praleistas Trakuose: pusė dienos. Geriausias laikas aplankyti Trakus: ankstyvas rytas. Trakai – gražus nedidelis istorinis miestelis, apsuptas ežerų, maždaug pusvalandžio kelio nuo Vilniaus. Miestą daugiausia garsina raudonų plytų Trakų pilis ežero viduryje esančioje saloje. Tai vienas populiariausių turistų lankomų objektų Lietuvoje, kurį privalo pamatyti kiekvienas, atvykstantis į Lietuvą. Pilyje gyveno Lietuvos didieji kunigaikščiai, o miestelis yra svarbus šlovingos Lietuvos praeities priminimas. Iš Trakų taip pat atsiveria daug vaizdingų vaizdų, nes miestas yra apsuptas ežerų. Vienas iš privalomų pamatyti Lietuvoje – raudonų plytų Trakų pilis ežero viduryje. Jei geras oras, galite išsinuomoti valtį ir plaukioti aplink pilį. Tai padaryti labai paprasta, nes aplink ežerus yra daug žmonių, siūlančių vandens pramogas. Kitu atveju galite aplankyti muziejų Trakų pilyje. Įėjimas kainuoja 8 EUR. Tačiau, jei lankėtės kitose Europos pilyse, nesitikėkite ten daug pamatyti. Lietuva visada buvo tarp kovojančių pusių ir per istoriją daug kas buvo prarasta. Dar vienas dalykas, kurį reikia padaryti Trakuose, yra paragauti kibinų – tradicinio Trakų karaimų bendruomenės maisto. Į Lietuvą karaimai buvo atvežti iš Krymo daugiau nei prieš 600 metų ir išsaugojo savo tradicijas. Galite ne tik paragauti kibinų ar kitų karaimų gaminamų patiekalų, bet ir rasti jų mielus medinius namelius su trimis langais į gatvę, maldos namus Kenesa ir mažytį muziejų, kad sužinotumėte daugiau apie šią nedidelę bendruomenę, vis dar gyvenančią Trakuose. Jei galvojate, kur gauti kibinų, rasite bet kur arčiau pilies. Rekomenduočiau pasiimti kelis kibinus, išsinuomoti valtį ir mėgautis šiuo patiekalu ežero viduryje!

Kryžių kalnas

Laikas, praleistas Kryžių kalne: apie 1 val. Geriausias laikas aplankyti Kryžių kalną: dienos metu. Kryžių kalnas taip pat laikomas vienu iš Lietuvos akcentų. Galinga ir paslaptinga vieta su tūkstančiais kryžių. Sunku jį pasiekti viešuoju transportu, bet įmanoma. Kryžių kalnas reprezentuoja lietuvių pasipriešinimą per paskutiniųjų dviejų šimtmečių vargus, kai Lietuva buvo Sovietų Sąjungos ir Rusijos imperijos dalimi. Tais laikais kryžių atnešimas ant kalno, kurį valdžia bandė sunaikinti, padėjo lietuviams nepamiršti to, kuo jie iš tikrųjų tikėjo.

Lietuviškos dovanos užsieniečiams

Lietuviškos lauktuvės yra privalomos. Mūsu parduotuvės užsieniečiams pasiūlys įvairiausių lauktuvių, nuo maisto, rūbų, žvakių ar net rankdarbių. Ypač populiarūs pirkiniai yra lino rankšluosčiai.