Kur dėti nenaudojamą buitinę techniką?

Buitinė technika, Namams

Šalia komunalinių atliekų konteinerių vis dar yra tokių daiktų kaip šaldytuvai, skalbimo mašinos, televizoriai ar kompiuterių ekranai, nors jie priskiriami pavojingoms atliekoms. Todėl aplinkos apsaugos skyrius visiems primena, kaip pagal poreikį tvarkyti buitinę techniką ir elektronikos atliekas. Elektros ir elektronikos atliekos yra laikomos pavojingomis, nes šiuose įrenginiuose, priklausomai nuo elektroninių prietaisų funkcionalumo, visada yra tam tikrų pavojingų medžiagų, kurios gali laisvai išsiskirti ir patekti į aplinką. Kai kurios pavojingos medžiagos išsiskiria lėtai, bet laikui bėgant pasiekia dirvožemį ir gruntinius vandenis ir gali užteršti paviršinius vandens telkinius.

Kur galima priduoti nenaudojamą buitinę techniką?

Įdomu, kur galima kur mesti elektroniką? Nieko sudėtingo, tiesiog jei nežinote, visuomet geriausia ieškoti informacijos internete ir rasti atsakymus. Elektros ir elektroninės įrangos atliekas gyventojai gali nemokamai išmesti gamintojų ir importuotojų įrengtuose atliekų surinkimo punktuose ir specialiuose elektroninių atliekų priėmimo punktuose. Gyventojai buitinę techniką ir elektronines atliekas gali atnešti į bet kurį elektronikos platinimo punktą, jeigu atliekos yra tokios pat paskirties kaip ir platintojo parduodama prekė. Visuose didesniuose prekybos centruose taip pat yra surinkimo dėžės, kuriose galima dėti elektroniką, kurios išoriniai matmenys iki 20 cm. Taip pat svarbu atminti, kad nenaudojamą ar sugadintą buitinę techniką ir kitą elektroninę įrangą galima perduoti elektronikos atliekų tvarkymo įmonei. Už atliekas, turinčias teigiamą rinkos vertę, atliekų turėtojams mokama.

Elektronikos atliekų išvežimas, kas tai?

Vilniaus ir Kauno apylinkėse elektroninių atliekų turintys gyventojai gali išsikviesti šiukšlių taksi ir šiukšlės iš namų bus išvežtos nemokamai, teigia aplinkosaugininkai. Taip elektronikos atliekos gali iškeliauti iš jūsų namų nepadarę jokio žalos jums ir jūsų aplinkai. Saugokime žemę, nes joje mums reikia gyventi. Žinoma, jei buitinė technika yra gera, visuomet galite ją atiduoti, parduoti ir taip užsidirbti. Svarbiausia, kad tokios atliekos neatsirastų prie konteinerių, kadangi tai toksiška. Jei norite sužinoti daugiau naudingos informacijos, būtinai užsukite: https://manobustas.net/category/buitine-technika-namams/. Domėtis apie buitinę techniką privalome kiekvienas. Vienas iš patogiausių būdų, tai skaityti informaciją internete.