Kur gauti etikečių tekstilės gaminiams?

Produktai

Jei planuojate parduoti tekstilės gaminius ES, jie turi atitikti ES ženklinimo reikalavimus. Paprastai jie turi turėti etiketę, kurioje aiškiai nurodyta visų panaudotų tekstilės pluoštų sudėtis ir visos gyvūninės kilmės ne tekstilės dalys.

Kas yra tekstilės etiketė?

Kiekvienas tekstilės gaminys turi būti paženklintas, kad būtų nurodyta jo pluošto sudėtis, kai produktas parduodamas ES. Šios etiketės turi būti tvirtai pritvirtintos prie gaminio, pavyzdžiui, prisiūtos.

Šis reikalavimas taikomas visiems gaminiams, sudarytiems iš ne mažiau kaip 80 % tekstilės pluoštų, skaičiuojant pagal svorį, pavyzdžiui:

Apranga;

Baldų dangos;

Čiužinių užvalkalai;

Stovyklavimo palapinės.

Ar tekstilės etiketės privalomos?

Tekstilės etiketės ES yra privalomos tekstilės gaminiams, skirtiems parduoti galutiniam vartotojui. Parduodant verslą verslui, tekstilės etiketės gali būti pakeistos arba papildytos lydimaisiais komerciniais dokumentais.

Nacionalinės institucijos gali patikrinti tekstilės gaminių atitiktį etiketėje pateiktai informacijai bet kuriame prekybos grandinės etape, pavyzdžiui:

Kai prašo atlikti muitinės formalumus;

Platintojų sandėliuose;

Didmeninės ar mažmeninės prekybos vietose.

Kas turi būti parašyta etiketėje?

Etiketė turi:

Paaiškinti audinio sudėtį – parašyta mažėjančia procentine tvarka;

Naudoti aiškų ir įskaitomą tekstą, įskaitant vienodas raides (toks pat šriftas, dydis ir stilius);

Aiškiai atskirti informaciją apie tekstilės sudėtį ir kitą informaciją, pvz., gaminio priežiūrą.

Jei planuojate parduoti savo gaminius vienoje ar keliose ES šalyse, turite išversti tekstą į visas oficialias nacionalines kalbas, kuriose tekstilės gaminiai yra prieinami vartotojui.

Etikečių tekstilės gaminiams visada galite rasti https://www.printela.lt/etiketes-tekstilei/