Lauko plytelės laiptams – nebaisus vandens ir šalčio poveikis

Kiemas ir aplinka, Namams, Produktai

Lauko plytelėsNusprendę statyti laiptus susiduriame su daug įvairių pasirinkimų, iš kurių vienas pagrindinis: kokias medžiagas ir technologiją geriausia rinktis. Blogiausias pasirinkimas įrenginėjant lauko laiptus yra daryti pakopas iš lakuotos medienos. Jos ne tik, kad nebus ilgaamžės, bet tai ir nekomfortiškiausias pasirinkimas, kadangi žiemą, palijus ar tiesiog sušlapus laistant veją, pakopos bus slidžios, išaugs rizika susižaloti. Taip pat nepatariama rinktis laiptų, kurių pakopos pagamintos iš slidžių poliruoto akmens plytelių. Kitaip žiemą laiptus teks barstyti smėliu ar druska, kad šie nebūtų slidūs.

Kartais pakopos gaminamos iš granito, nes jis prasčiau sugeria vandenį, yra daug patvaresnis. Be to, gaminant laiptus, jis specialiai apdirbamas, kad įgautų šiurkštų ir neslidų paviršių. Patogiausiu ir saugiausiu sprendimu laikomi metaliniai lauko laiptai. Iš nerūdijančio plieno, aliuminio ar cinkuoto metalo gaminamos pakopos iš grotelių užtikrina, kad ant laiptų pakopų nesikaups vanduo, sniegas, nešvarumai, laiptai nebijos atmosferos poveikio. Nors metaliniai laiptai patogūs ir dažnai naudojami visuomeninės paskirties pastatuose, statant individualius gyvenamuosius namus dėl savo išvaizdos įrenginėjami gana retai.

Dažniausiai lauko laiptai betonuojami arba klojami iš trinkelių. Pastarasis būdas laikomas geriausiu. Kai nereikia įrenginėti didelių kelių pakopų laiptų, tai laiptai iš trinkelių yra pats geriausias sprendimas. Jei cokolis yra aukštas ar reikalingi tam tikri dizaino sprendimai su trinkelėmis išsisukti nepavyks, tuomet griebiamasi betoninių laiptų. Laiptams iš trinkelių paprastai rekomenduojama rinktis grublėtas betonines trinkeles, klinkerinės ar akmens lauko plytelės taip pat puikus pasirinkimas. Tokie paviršiai leis jaustis pakankamai komfortiškai ir žiemą. Be to, trinkelių danga yra judanti sistema, todėl vandens ir šalčio poveikis nėra toks pavojingas. Tuo tarpu betoninius laiptus įrengti kiek sudėtingiau – tam reikalingi rimtesni inžineriniai sprendimai.