Lavinančios kalėdinės dovanos vaikams

Dovanos, Laisvalaikis

Vienas pagrindinių kalėdinio pasiruošimo darbų yra nuspręsti, ką šiais metais mūsų artimieji ras po eglute. Nors ramybės neduoda ir dovanos draugams bei giminaičiams, kone daugiausiai dėmesio skiriama norint pradžiuginti pačius mažiausius. Logiška, kad juos labiausiai žavi žaislai ir žaidimai, tačiau mums labiau norisi išrinkti naudingą ir lavinantį daiktą. Visgi, jeigu pasirinksite vieną iš žemiau pateiktų idėjų, patenkintos liks abi pusės.

Konstruktoriai

Galima sakyti, jog tai – kone geriausias kompromisas tarp įdomių ir ugdančių dovanų. Konstruodami mažyliai lavina motorikos įgūdžius, drąsiau priima kūrybiškus sprendimus ir tuo pačiu ugdo savo kantrybę bei kruopštumą. Be to, jeigu vaikai konstruoja ne vieni, žaidimai tampa ne tik įdomesni, bet ir naudingesni: tuomet atžalos mokosi bendrauti, diskutuoti ir taip lavina savo socialinius įgūdžius.

Nusprendus išrinkti tokią dovaną, reikėtų atsižvelgti į tai, kokio amžiaus vaikams atitinkamas konstruktorius yra rekomenduojamas ir kokie turėtų būti galutiniai statiniai. Jeigu tema vaikams patiks, net ir baigę konstruoti, jie mielai pratęs fantaziją lavinančius vaidmenų žaidimus – išsiaiškinkite, kokiais herojais jie šiuo metu žavisi labiausiai.

Knygos

Vaikams pritaikyti kūriniai ne tik lavina skaitymo įgūdžius ar padeda praplėsti žodyną, bet ir leidžia jiems geriau pažinti juos supantį pasaulį. Jaunesnėms atžaloms geriausia pirkti interaktyvius, daugybę spalvotų piešinių turinčius leidinius, tuo tarpu savarankiškai skaitantiems vaikams reikėtų paieškoti įdomesnės literatūros. Jei mažylis žingeidus, jam galite išrinkti ir sudėtingus reiškinius paprastai paaiškinančias enciklopedijas, tačiau jei nesate dėl to tikri, galite apsiriboti ir grožine literatūra. Ji taip pat gali būti ne tik įdomi, bet ir labai naudinga.

Kūrybiniai rinkiniai

Kaip ir galima suprasti iš tokių žaislų pavadinimo, jie skirti lavinti mažylių fantaziją ir kūrybiškumą. Šios veiklos dažnai pareikalauja kantrybės ir tuo pačiu ugdo pasitikėjimą savimi – ypač tuomet, jei galutinis projektas pavyksta puikiai. Priklausomai nuo vaikučių asmenybės ir pomėgių, galima išbandyti rankdarbių rinkinius, kinetinį smėlį, plastiliną ir kitus panašius užsiėmimus – pagalvokite, kokia veikla Jūsų atžalai patiktų labiausiai.

Edukaciniai žaislai

Tokie edukaciniai rinkiniai vaikams leidžia pasijausti mažaisiais mokslininkais ir padeda dar geriau pažinti pasaulį bei jame vykstančius procesus, daugelį iš jų išbandant praktiškai. Pavyzdžiui, teleskopai leidžia stebėti dangaus objektus, o mikroskopai – plika akimi neįžiūrimas įvairių organizmų detales. Tarp vaikų taip pat mėgstami jaunojo mokslininko rinkiniai ir įvairūs meistravimo komplektai, tačiau Jums tikrai pavyks surasti ir daugiau įtraukiančių variantų.

Bent viena iš šių idėjų tikrai turėtų sužavėti Jūsų ar bičiulių atžalas, tačiau panašių variantų galima surasti ir daugiau. Svarbiausia, kad naujų dalykų vaikai galėtų išmokti žaisdami – tuomet šis procesas jiems bus gerokai malonesnis. Dar daugiau dovanų idėjų tiek jiems, tiek ir kitiems būsimiesiems jų adresatams rasite Kaledos.lt puslapyje.