Lietuviški vaikų darželiai – ko trūksta iki tobulumo?

Produktai, Vaikų darželiai

privatus vaikų darželisTaip, vaikų darželiai Lietuvoje yra pakankamai kokybiški, ypač jei kalbėsime apie privačius. Visgi, iki situacijos, kurią matome tokiose valstybėse kaip Jungtinėse Amerikos Valstijose ar Didžiojoje Britanijoje, mums trūksta vis dar pakankamai nemažai. Konkrečius apie esminius vaikų darželių trūkumus Lietuvoje šiandien ir kalbėsime.

Kvalifikuoti darbuotojai
Kvalifikuoti darbuotojai yra esminis nemažos dalies Lietuvoje savo veiklą vykdančių vaikų darželių minusas. Neretai vaikų darželių darbuotojais tampa tie žmonės, kurie nesugebėjo savo gyvenime pasiekti nieko daugiau, ką lemia tai, jog darbas vaikų darželiuose yra laikomas nekvalifikuotu. O situacija turėtų būti visiškai kitokia – vaikų darželių darbuotojai turi ne ką mažesnę įtaką būsimosios vaikų kartos ugdymui nei mokytojai ar aukštųjų mokyklų darbuotojai, ko pasekoje jų vietas turėtų užimti pakankamai išsilavinę bei kvalifikuoti darbuotojai. Puikus pavyzdys – Skandinavijos valstybės, kuriose vaikų darželių darbuotojų vietos yra tos, dėl kurių tarp žmonių vyksta atkakli kova. Tai lemia ne tik tradicijos ar žmonių požiūris – tai lemia ir atlyginimai, kurie, kalbant apie vaikų darželių darbuotojus, minėto regiono valstybėse yra kur kas didesni nei ne tik Lietuvos, bet ir didžiosios dalies rytų Europos valstybėse.

Požiūris
Netinkamas požiūris – dar viena kliūtis, trukdanti mums pasiekti maksimalią naudą iš vaikų darželių. Šiuo metu Lietuvoje į vaikų darželius yra žiūrima į vietą, kurioje vaikas gali pailsėti bei smagiai praleisti laiką. Trumpai tariant – jis privalo atlikti tik apsauginę ir pramoginę funkcijas. Nors vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos valstybėse situacija yra kiek kitokia – į vaikų darželius yra žiūrima kaip į vietą, kurioje vaikas kažko mokosi, kas ilgame laikotarpyje leidžia vaikui pasiekti kur kas aukštesnį intelekto lygį lyginant su tais vaikais, kurie mokytis pradeda tik pradinio mokymo įstaigose. Būtent požiūrio pakeitimas kiek labiau sureikšminant mokymo darželyje svarbą ir yra tai, kas leistų mums pasiekti kur kas džiugesnį vaikų darželių Lietuvoje etapą.