Logistika ateityje – kaip greitai bus galima nugabenti krovinius?

Logistika

kroviniai keltais

Šiuo metu atrodo, kad beveik visi ateities sprendimai logistikoje taikomi jau šiandien. Krovinių gabenimas iš tiesų yra plačiai išvystytas ir pažengęs. Atrodo, kad nėra pasaulio vietos, kur nebūtų įmanoma krovinius nugabenti. Tačiau nugabenti krovinius dar nėra viskas. Labai svarbu, kad jie reikiamą tašką pasiektų laiku ir kokybiškai. Poreikis, krovinius nugabenti itin greitai pastoviai auga, o tai reikalauja labai aukštos kvalifikacijos.

Sparčiai besivystant logistikos rinkai, negalima sustoti, reikia nuolatos ieškoti būdų tapti geresniu už konkurentus. Kitaip labai greitai galima prarasti pasitikėjimą ir pranašumą prieš kitas logistikos bendroves. Šiuo metu logistikos sritis itin sparčiai skaitmenizuojama, pasitelkiama moderni įranga, GPS sistemos ir pan. Visa tai leidžia dar sklandžiau, kokybiškiau ir greičiau teikti logistikos paslaugas klientams.

Tai įvairių technologinių sprendimų visuma, kaip transporto kontrolė, valdymas, palydovinės apsaugos, IT technologijos ir daugelis kitų. Visos šios technologijos palengvina ne tik vežėjų verslo sprendimus. Jos daro įtaką ir galutiniam subjektui – klientui, kuriam svarbu kokybė, greitis ir aiškumas.

Tačiau sakyti, kad visi ateities sprendimai jau taikomi šiandien, netiesa. Taip sparčiai tobulėjant pasaulinėms technologijoms ir keičiantis tendencijoms, tobulėti tikrai dar bus kur. Tai, žinoma, reikalauja didelės darbuotojų kvalifikacijos ir prisitaikymo. Kadangi įdiegus naujas sistemas, senieji darbuotojai privalo prie jų prisitaikyti, o kartais net ir persikvalifikuoti.

Keltai – tik viena iš populiariausių krovinių gabenimo kelių. Šiandien šiuo būdu kroviniai gali būti nugabenti taip pat labai greitai. Iš Lietuvos yra keletas populiariausių jūrinių krypčių, vienas tokių – keltai į Suomiją https://www.ferrybookings.lt/lt/ ir iš jos. Kaip žinia, keltai plaukia tikrai gana dažnai, o jų kelionė trunka ne tiek ir ilgai. Keltu nugabenti galima tiek atskiras prekes, tiek didelių gabaritų krovinius ar net automobilius.