Naudingi patarimai, kad automatiniai vartai būtų pasirinkti teisingai

Kiemas ir aplinka, Namams

vartaiŽmonės, kurie nori maksimalaus saugumo savo namų teritorijai renkasi automatinius vartus. Kodėl būtent tokius? Pastarieji taipogi dažnai montuojami ir pramoninės paskirties teritorijoms ir pastatams apsaugoti: gamykloms, dirbtuvėms, visuomeniniams pastatams ir pan.

Pripažinsime, vartai – tai saugumo ir patikimo garantas. Žmonės, kurie savo namų valdoms, įmonėms ar kitos paskirties teritorijoms pasirenka sumontuoti automatinius vartus tikrai neapsirinka. Visų pirma, šių vartų automatika patikimai užtikrina puikų funkcionavimą bet kokiu oru. Taip pat garantuoja saugumą – uždarant arba atidarant nebus apgadinti automobiliai arba sužaloti žmonės.

Be abejo, dar labai svarbu paminėti keletą kriterijų, kurie padės nuspręsti, kokius automatinius vartus vertėtų pasirinkti:

  • vartų svoris, kuris dažniausiai parodo, koks bus valdymas. Jeigu vartai gana aukšti ir platūs, automatiškai ir svers daugiau.
  • bendrasis įvažiavimo angos dydis labai svarbus, kadangi, kuo platesnė anga – tuo vartai brangesni;
  • atsižvelgti, kiek galite skirti erdvės;
  • atsidarymo mechanizmas. T.y. daugelis pavarų skirtos horizontaliai atsidarantiems vartams valdyti. Pabrėžiame, jei vartai atsidaro arba užsidaro vertikaliai – automatika susidėvės greičiau;
  • veikimo greičio kokybė. Lėčiau atsidarantys vartai tinkami gyvenamųjų namų teritorijoms, o greičiau – oro uostams, krovinių logistikos kompleksams ir pan.
  • apkrova, kurią būtina nusistatyti. Kadangi kai kurios pavaros tarnauja ne daugiau dešimt uždarymų/atidarymų per dieną. Dėl šios priežasties tokie vartai labai greitai susidėvėtų naudojant, pavyzdžiui, judriame fabrike ar pan.

Kriterijų dar galima atrasti ne vieną ir ne du. Svarbu žinoti, kokio tipo automatiniai vartai reikalingi būtent Jūsų teritorijai. Juk šių vartų įrengimas gana brangus, todėl investuoti reikėtų tik gerai pasitarus su šios srities specialistais.