Norintiems gauti būsto paskolą – naujienos

Paskolos, Paslaugos

Busto paskolaBūsto paskola gali būti skirta būsto statyboms, būsto pirkimui, taip pat būsto remontui ir tai yra dažniausiai išduodama paskola, dažniausias gyventojų finansinis įsipareigojimas. Dažnai žmonės stabiliai finansiškai įsitvirtinę susimąsto apie nuosavą būstą ir paskolą, nes dažniausiai tai vienintelis variantas susikurti nuosavą būstą dabar, o ne senatvėje, kada pagaliau pavyks sutaupyti reikiamą pinigų sumą, nes, visgi, būstai Lietuvoje nėra pigūs.

Visiems svarstantiems apie paskolos galimybes pernai metais Seimas pasiūlė geresnes sąlygas – nuo šių metų liepos mėnesio įsigalioja naujas su nekilnojamuoju turtu susijęs įstatymas ir kiti teisės aktai. Pasidomėjus specialistų, ar tai reiškia, kad, esant galimybei, geriau palaukti įstatymo įsigaliojimo, o ne teikti prašymą gauti paskolą dabar – jų atsakymas buvo būtent – taip. Tačiau teigiama, kad kai kurie bankai tam tikras sąlygas taiko ir dabar.

Didelių pokyčių įstatymas neatneš, tačiau bus garantuotas aukštesnis pasitikėjimo lygis, užtikrintas didesnis saugumas, aiškumas ir skaidrumas. Bus teisiškai numatyti vartotojo apsaugos elementai, todėl nereikės derėtis dėl geresnių paskolos sąlygų, nes jos tiesiog bus garantuotos įstatymu. Specialistai neatmeta varianto, kad bankai ir kitos būsto paskolas teikiančios finansinės organizacijos dar iki įstatymo įsigaliojimo pagerins standartines paskolų sąlygas.

Ypač svarbus aspektas – bus lavinamas gyventojų finansinis raštingumas, jie bus aiškiau supažindinami su ilgalaikių finansinių įsipareigojimų pasekmėmis. Žinoma, dabar tai irgi atliekama, tačiau įsigaliojus įstatymui – vėlgi bus įteisinta įstatymu.
Kyla klausimas, ar jau pasiėmę paskolas būstui gyventojai pajus skirtumus, ar pasikeis jų veikla? Specialistai teigia, kad didesnių elgesio pokyčių neturėtų būti ir parduoti nekilnojamojo turto dėl to tikrai neverta. Anksčiau sudaryta paskolos sutartis galios kaip galiojusi, o, esant reikalui, galima bus ją dar kartą peržvelgti.

Taigi su nekilnojamuoju turtu susijęs įstatymas, įsigaliojantis nuo šių metų liepos mėnesio užtikrins aukštesnį saugumo ir patikimumo lygį.