Nuotekų valymas: trumpa atmintinė

Namams

Nuotekų valymasVisų pirma, prieš pasirenkant nuotekų valymo sistemą, turite atlikti sklypo geologinius tyrimus, nes gavus duomenis, Jūsų pasirinkimas gali visiškai pasikeisti – tai padės išvengti nešvarumų patekimo į gruntinius vandenis. Kokybiški valymo įrenginiai ir tinkama nuolatinė jų priežiūra, gali visas atsirandančias nuotekas paversti bekvapiu vandeniu.

Jei nėra galimybės prisijungti prie centralizuotų kanalizacijos tinklų, reikia montuoti nuotekų valymo įrenginį, o pasirinkimas šioje srityje yra labai platus. Privačiame sektoriuje savininkai dažniausiai renkasi nedidelius, bet efektyvius valymo įrenginius, mažais laikomi valymo įrenginiai iki 50 gyventojo ekvivalento.

Šiuolaikišką nuotekų valymo sistemą galima įrengti bet kokio dydžio sklype, tereikia išlaikyti nustatytus sanitarinius atstumus. Pastebėta, kad naujakuriai dažniausiai renkasi biologinio valymo įrenginius, kurie yra sandarūs, pagaminti iš ilgaamžių medžiagų, užtikrinantys begarsį, bekvapį nuotekų tvarkymo sistemos veikimą. Pabrėžiama, kad labai svarbu, jog būtų galimybė privažiuoti specializuotam transportui, kuris kartą per metus ar rečiau turi išsiurbti įrenginiuose susidarantį aktyvųjį dumblą.

Kyla klausimas, kaip parenkamas nuotekų valymo įrenginys, tačiau atsakymas gana aiškus – įrenginys parenkamas, atsižvelgiant į vietines sąlygas, kiekvienu atveju individualiai. Štai keletas niuansų į ką atkreipiamas dėmesys: grunto geologines ir hidrogeologines savybes, nuotekų išleidimo galimybes, gruntinio vandens panaudojimą vandeniui tiekti, sklypo dydį, nuotekų užterštumą ir jų svyravimus, aptarnavimo sąlygas, aplinkosaugos reikalavimus ir eksploatavimo trukmę.

Jeigu, kol kas dar esate neapsisprendę dėl nuotekų valymo sistemos Jūsų sklype, nežinote, kokius įrenginius montuoti, būtinai konsultuokitės su kompetentingais šios srities specialistais arba kreipkitės į bendroves, kurios gamina, parduoda, montuoja, prižiūri valymo įrenginius. Profesionalai paaiškins, patars, padės išsirinkti, kiekvienam individualiai, tuomet nuotekų valymas neskambės taip baisiai!