Perspektyvi alternatyva benzinui – dujų įrangos montavimas

Automobilių remontas, Paslaugos

Tikriausiai daugelis iš Jūsų, net tie, kurie nesidomi pramonės ir ekonomikos naujienomis žino, kad žaliavinės naftos perdirbimo bei gręžimo industrija globaliąją prasme yra multi trilijoninės vertės. Ir ši vertė apskaičiuota vertingaisiais doleriais. Šis faktas nieko nestebina, juk kiekvienas iš mūsų yra priklausomas nuo naftos produktų: kiekvieną dieną keliaujame į darbą ir turime įveikti trumpesnes ar ilgesnes transportavimosi atkarpas. Kur kas blogiau už priklausomybę yra tai, kad per paskutinius 20 metų kuro sąnaudos išaugo 36 % ir tai dar ne viskas. Egzistuoja prognozių, jog šis skaičius vis augs: per artimiausius tris dešimtmečius nuspėjamas žmonių populiacijos pagausėjimas. Hipotezė teigia, jog populiacija padidės dviem milijardais ir tai turės įtakos kuro pramonei.

Paprastai po kiekvieno pakilimo seka žlugimas ar bent mažas smukimas, visgi transportavimo poreikius patenkinti reikės, tokiu atveju išaugtų konkurencija tarp benzino ir kitų kuro rūšių. Pamodeliuokime situaciją ir įsivaizduokime jeigu kada nors suirtų mūsų visuomenė – aukštosios technologijos, žinios bei įranga pasentų ir taptų nenaudinga žaliavinės naftos gręžimui ir perdirbimui – mes liktume be kuro.

Jeigu taip nutiktų tuomet visas pasiruošimas benzinui perdirbti, paverstų transporto priemones ir visą ūkio techniką visiškai nenaudinga. Todėl automobilių dujų įranga yra perspektyvi alternatyva benzinui.

Gamtinės dujos yra alternatyvus kuro šaltinis, kuris pasitarnaus padėdamas kuru varomoms transporto priemonėms ar kitai įrangai išlikti. Komerciniams tikslams naudojamos gamtinės dujos savo sudėtyje turi 70-90 % metano. Metanas gaminamas bedeguonėje terpėje skaidant organines medžiagas, būtent todėl vartotojo lygmenyje gamyba yra nesudėtinga. Tiesa, gaminant metaną namų sąlygomis, savadarbis metano generatorius išgauna tik 50-80 % metano, tačiau šio kiekio pakanka asmeninėms reikmėms ir namų ūkio transporto priemonėms. Todėl gamtinės dujos ir transporto priemonių autoservisų įranga bei dujų įranga, net naftos pagrindo produktams tapus neprieinamiems, išliktų prieinami.

Nors autoservisų įranga ir pažengusi, tačiau dujų įrangą galima sumontuoti ne į kiekvieną automobilį. Taigi, kokios transporto priemonės yra labiausiai tinkamos dujų įrangos montavimui ir pritaikymui gamtinėms dujoms, o kokios – visiškai ne. Paprastai dujų įrangą rekomenduojama montuoti į sedano kėbulo tipo automobilius. Iš esmės dujų įrangą galima sumontuoti į bet kokį didesnio nei standartinio dydžio automobilį. Jei ketinate pirkti automobilį ir planuojate vėliau į jį montuoti dujų įrangą – rinkitės tokį automobilį, kuris bus pakankamai erdvus, kad tilptų antras kuro bakas su gamtinėmis dujomis. Taip pat pagalvokite ir apie tai ar pildant ir keičiant gamtinių dujų kuro baką bus patogu prieiti prie jo. Visiškai dujų įrangos montavimui netinkami maži ir kompaktiški automobiliukai.