Procesų valdymas – svarbiausias sėkmingo verslo dėmuo

Įmonių valdymas, Paslaugos

Procesu valdymasĮmonės procesų valdymas apima keletą skirtingų sėkmingos įmonės veiklos įrankių ir sistemų. Tačiau tai visa ko pagrindas, nes tik tikslingai optimizuoti verslo procesai užtikrina įmonės augimą, pelningumą ir konkurencingumą.

Procesų valdymas, pirmiausia, užtikrina, kad visi įmonės projektai, procesai yra vienoje vietoje ir pardavimo vadybininkui nereikia dar kartą perskaičiuoti sąmatos, nes jis turi greitą ir lengvą priėjimą prie sąmatininko darbų, todėl jis visą savo laiką gali skirti tiesioginei savo veiklai – pardavimams. Taip pat sėkmingai įdiegus procesų valdymą įmonėje atsiranda aiškus darbų ir atsakomybių pasidalinimas, todėl visi darbai būna atliekami kokybiškai ir nebelieka nesusikalbėjimų, kas yra atlikta, o ką reikia atlikti – todėl nelieka neatliktų darbų.

Procesų valdymas, be visa ko, dar eliminuoja iš operacijų sąrašo nereikalingas arba besidubliuojančias veiklas, todėl yra taupomas darbuotojų laikas, kurį jie gali skirti tikslingai veiklai kuriant įmonės pelną. Taip pat yra matomas kiekvienos, net pačios mažiausios, veiklos rezultatas ir nauda, matomi neoptimalūs rezultatai ir rezervai, todėl galima veiklą koncentruoti prie taisytinų veiklų, kad visas įmonės mechanizmas veiktų 100 %.

Verslo konsultantai teikia procesų valdymo ir optimizavimo paslaugas įmonėms, kurios veiklos eigoje susiduria su sunkumais ir sparčiais nuosmukiais. Taip pat kreiptis gali naują verslą pradedantys vadovai. Tiek vienu, tiek kitu atveju rezultatai yra neabejotini – įmonė arba pabunda iš sąstingio, arba atsiperka jau pirmaisiais metais po įsikūrimo, nes yra žinoma, kur dėlioti akcentus, kokios rizikos gresia ir kaip jų išvengti.

Taigi kiekviena įmonė, kurios veikloje iškilo problemų, arba naujai kuriama organizacija pasieks greitesnį augimą ir saldesnius darbo vaisius, jei įmonės veikloje bus sėkmingai įdiegti individualūs ir būtent konkrečiai įmonei pritaikyti procesų valdymo sprendimai.