Rekuperacija

Buitinė technika, Namams, Produktai

RekuperacijaRekuperacija yra procesas ar veiksmas kada mechaniškai, šilumokaičio pagalba, yra šildomas lauko oras ir tuo pačiu patalpa arba atliekamas jos vėdinimas. Kitaip rekuperaciją galima apibūdinti kaip energiją taupantį šildymo ir vėdinimo sprendimą.

Kodėl ji reikalinga? Kiekvienuose namuose oras nėra švarus. Juose apstu kvapų, dulkių, garų ir kitų dalelių, tačiau jums sergant ar ilgai neprižiūrint būsto į orą gali patekti ir pelėsis, ir virusai bei bakterijos, rekuperacija padeda to išvengti. Vėdinti vien su atvertais langais nėra efektyvus būdas, nes taip sudaromas tik menkas oro apsikeitimas, o į patalpą patekęs grynas oras gana greitai išsivaikšto arba yra iškvėpuojamas. Rekuperatorius užtikrina nuolatinį, mechanišką oro apsikeitimą ir neleidžia patalpai atšalti bei pavirsti tvankia.

Moderniuose namuose susidursite su labai kokybiška izoliacine bei sandaria statyba, tad šilumos apsikeitimas gali būti itin lėtas, tačiau gryno oro visada norisi. Rekuperacijai bus reikalingi ortakiai, kuriais bus atvedamas arba šalinamas oras. Prie jų montuojamas vėdinimo įrenginys ir tokiu būdu jau turite veikiančią rekuperacinę sistemą. Tuo pat metu kada šviežias oras patenka į patalpą, įrenginiai surenka nešvarų orą ir jį išpučia laukan. Skirtingi oro srautai nesimaišo tarpusavyje.

Prieš patekdamas į patalpą oras dar yra išfiltruojamas (valomas) ir pašildomas, kad patalpoje būtų taip pat komfortiška kaip ir prieš orui apsikeičiant. Moderni rekuperacinė įranga yra labai tyli ir ekonomiška bei tausojanti energiją, tad kainuos tik įrengimas. Tiesa, jis nėra pats pigiausias malonumas, bet jo naudos aiškios ir tikrai vertos investuotų pinigų. Grynas ir šviežus bei sveikas oras yra tai, už ką verta sumokėti!