Šviestuvai: keletas naudingų patarimų jaukiai aplinkai sukurti

Baldai, Buitinė technika, Namams

ŠviestuvaiKuriant namų interjerą labai svarbu pasirūpinti tinkamu apšvietimu. Nestandartinėje vietoje įmontuotas šviestuvas gali ne tik aprūpinti šviesa, bet ir papuošti namus, atkreipdamas dėmesį į svarbiausias interjero detales. Renkantis šviestuvus, reikėtų žinoti erdvių ir baldų išplanavimą. Daugiau šviesos turėtų būti skaitymo, darbo kambariuose, virtuvėje, o mažiau – koridoriuje ir miegamajame. Naujos technologijos, kaip pavyzdžiui, LED sistemos, leidžia maksimaliai sumažinti šviestuvo dydį ir neprarasti šviesos srauto net jeigu šviestuvai bus paslėpti lubose, sienose, grindyse.

Šviesa skirstoma į tris rūšis: bendrąją, akcentinę arba kryptinę ir dekoratyvinę. Bendroji šviesa primena debesuotos dienos šviesą, jai sukurti ir naudojamos dienos šviesos lempos. Ji labiausiai tinka darbo zonoms, vaikų žaidimų kambaryje. Akcentinė arba kryptinė šviesa teikia informaciją apie tai, kurios patalpos vietos yra svarbiausios. Naudojami taškiniai šviesos šaltiniai, dažniausiai, halogeninės, metalohalogeninės, LED lempos. Ji reikalinga norint sukurti atmosferą svetainėje, kartais miegamajame. Dekoratyvinė šviesa – neryški, subtili. Tai šviesa, kuri pati yra informacija.

Rasti bendrai pritaikomą apšvietimą praktiškai neįmanoma, kiekviena erdvė yra labai skirtinga. Visgi, dažniausiai renkamasi namus apšviesti skandinavišku stiliumi, drąsesni namus puošia italų ar ispanų gamintojų šviestuvais.Šie šviestuvai pasižymi išskirtinai aukšta kokybe.

Keletas patarimų: vonios kambaryje negailėkite ryškių ir stiprių šviesų, tačiau atkreipkite dėmesį, jog jos nekeistų erdvėje esančių natūralių spalvų. Valgomajame stalą geriau apšviesti atskirai. Tam tinkamiausiais žemai nuleistas, apie 60–80 cm nuo stalo, šviestuvas. Virtuvėje sukurti neįprastą apšvietimą gali padėti mažos lemputės, įmontuotos pakabinamų spintelių apačioje.

Miegamajame patartina naudoti šviesos reguliatorių, o šviesos šaltinius geriausia įstatyti virš vienos ar iš abiejų lovos pusių. Svetainėje galima panaudoti stalinius šviestuvus bei toršerus, kurie padeda sukurti jaukią aplinką, tačiau tuo pačiu sutaupo daug elektros energijos, nes rečiau naudojamas bendras apšvietimas.