Terasa: medinė ar klota plytelėmis?

Namams, Šeima, vaikai

TerasaTerasa daugeliui asocijuojasi su šiltais vasaros vakarais, kai joje leidžiame laiką su artimaisiais ir draugais, kitiems – su pirmaisiais šiltais pavasario rytais, kai išsiilgę šilumos ir saulės rytinę kavą geriame terasoje, tretiems – su ankstyvo rudens vakarais, kai sėdime terasoje apsikloję šiltu pledu, geriame karštą aviečių arbatą ir stebime rudeninio lietaus lašus bei krentančius įvairiaspalvius rudens lapus. Nesvarbu, kokias asociacijas kelia žodis „terasa“, svarbu, kad visiems tai gerų ir malonių emocijų šaltinis. Todėl žmonėms, turintiems nuosavą namą ir sklypą, neįsirengti terasos – beveik nuodėmė. Tuo labiau, kad tai padaryti šiandien – itin paprasta, tik svarbu nesuklysti renkantis medžiagas ir specialistus, kurie atliks darbus.

Ilgą laiką populiarumo viršūnėse karaliavo medinės terasos, tačiau šiandien vis daugiau žmonių renkasi plytelėmis grįstas terasas. Bet kuriuo atveju, svarbu naudoti kokybiškas ir specialiai laukui pritaikytas ir tinkamai paruoštas medžiagas: tiek medieną, tiek plyteles. Terasa yra nuolat lauke, ją veikia temperatūros pokyčiai, tiesioginiai saulės spinduliai, drėgmė, todėl specialiomis priemonėmis neapsaugota arba tokioms sąlygoms netinkanti mediena greitai praras savo išvaizdą ir eksploatacines savybes ir terasą reikės greitai keisti nauja. Plytelės yra atsparesnės šiems atmosferos poveikiams, tačiau naudojant lauke, plytelės privalo būti itin tvirtos ir patvarios, o, svarbiausia, neslidžios, ypač veikiamos drėgmės. Slidžios plytelės – itin pavojingos, nes išauga rizika ant plytelių paslysti ir susižeisti.

Išklojus terasą plytelėmis, terasos atnaujinimą galima pamiršti ilgam, o medieną reikia nuolat prižiūrėti ir atnaujinti: lakuoti, alyvuoti ir pan. Tačiau mediena yra šiltesnė medžiaga, todėl, daugelio manymu, yra jaukesnė medžiaga, kas ypač svarbu tokiam jaukiam statiniui kaip terasa.

Taigi, nesvarbu, kokia danga planuojate iškloti terasą, svarbu, kad medžiagos būtų itin kokybiškos ir pritaikytos naudoti būtent lauke, yra atsparios atmosferos poveikiui arba yra tinkamai paruoštos ir apsaugotos.