Užsieniečių įdarbinimo paslaugos

Paslaugos, Verslas

Šiuo metu mūsų šalyje esant pakankamai dideliam kvalifikuotų darbuotojų trūkumui, daugelyje įmonių užsienio šalių darbuotojai nėra jokia naujiena. Ypatingai ryškiai šios tendencijos pasireiškia ne tik transporto, bet ir gamybos, statybų, IT ar žemės ūkio sektoriuose. Galima sakyti, apima praktiškai visas paslaugų sritis.

Kol mūsų piliečiai savo aukštą kvalifikaciją išveža svetur, siekdami uždirbti didesnius atlyginimus, į mūsų šalį dirbti atvyksta vis daugiau užsieniečių iš įvairių pasaulio šalių. Vieni iš darbuotojų – dėl šeimos aplinkybių į Lietuvą atvykę piliečiai, galima sakyti, meilės imigrantai. Kiti – didesnio, nei savo šalyje gaunamo atlygio vedini, dažniausiai iš trečiųjų šalių atvykstantys darbuotojai.

ES priklausančių šalių piliečių įdarbinimas yra žymiai paprastesnis, lyginant su trečiųjų šalių piliečiais. Jiems reikalingos vizos arba leidimai gyventi Lietuvoje, įdarbinimo procedūros yra kur kas sudėtingesnės. Todėl trečiųjų šalių kandidatų įdarbinimas kai kuriems darbdaviams kelia susirūpinimą, o kiti tiesiog dėl šių gan ilgų procedūrų, nesiima jų priimti.

Labai svarbu yra žinoti, kad atvykus dirbti ilgesniam laikui, vieną kartą susitvarkyti visus leidimus gyventi ir dirbti neužteks. Tai laikini leidimai, priklausomai nuo aplinkybių turintys tam tikrus terminus, todėl reikia neužmiršti juos pratęsti. Tai neretai taip pat gąsdina darbdavius, nes gali iškilti aplinkybių, dėl kurių šie leidimai gali būti nepratęsti. Kitais atvejais – tai papildomas darbas ir „popierizmas“, kuriais daugelis nelinkę užsiimti.

Todėl užsienio šalių piliečių įdarbinimas – tai daugelio įdarbinimo agentūrų „arkliukas“. Jie tai daro nuolatos, todėl visas procedūras atlieka sklandžiai ir greitai. Tokiu atveju, darbdaviui tereikia pasirūpinti darbo vietos paruošimu atvykusiam darbuotojui ir jo priėmimu. Įdarbinimo agentūros tuo pačiu teikia ir darbuotojų paieškos, nuomos paslaugas, pagal darbdavio poreikius. Tai labai palengvina daugelio įmonių personalo darbą.