Vidaus dažai: kokius išsirinkti?

Namams

Vidaus dazaiŠiandien galima rinktis iš įvairių vidaus apdailos – lubų, sienų ir grindų – būdų, tačiau vienas iš populiariausių, ypač sienoms, yra dažymas. Tai praktiškas, ilgaamžis ir estetiškas būdas, žinoma, jei pasirinksite kokybiškus dažus vidaus apdailai.

Vidaus dažai gali būti lateksiniai, akriliniai arba viniliniai. Kokius pasirinkti, iš esmės, priklauso nuo patalpos paskirties, drėgnumo, dažomų paviršių, patalpos naudojimo intensyvumo ir efekto, kurio siekiate. Pavyzdžiui, lateksiniais dažais rekomenduojama dažyti tik itin intensyviai naudojamas patalpas, nes jie blogai praleidžia garus, viniliniais – tik lubas ir sienas, nes jie netinkami dažyti grindims. Populiariausi yra akriliniai vidaus dažai, pasižymintis dideliu elastingumu ir tvirta plėvele, taip pat yra speciali akrilinių dažų linija drėgnoms patalpoms, kuriais galima dažyti vonios kambarį.

Visi dažai pagal skiediklį skirstomi į skiedžiamus vaitspiritu (arba kitu tirpikliu) ir skiedžiamus vandeniu. Vidaus darbams rekomenduojama rinktis tik vandens pagrindo dažus, nes jie yra ekologiškesni, nekenkia aplinkai ir žmonėms, greičiau džiūsta ir nepalieka aitraus ir ilgai juntamo aitraus kvapo, taip pat greičiau išsivėdina iš patalpų, o savybėmis niekuo nenusileidžia tirpiklio pagrindo dažams.

Vidaus dažai gali būti skirtingų blizgumo lygių: blizgūs, lukšto blizgesio, šilko blizgesio (mažo blizgumo) arba matiniai. Populiariausi yra pusiau matiniai dažai. Kuo dažai blizgesni, tuo jie lengviau valomi, tačiau tuo labiau išryškina paviršiaus nelygumus, ir atvirkščiai: kuo dažai matiškesni, tuo jie sunkiau valomi, tačiau tuo geriau paslepia paviršiaus nelygumus.

Taigi, jei įsirenginėjate arba remontuojate būstą ir galvojate apie vidaus apdailą, konkrečiai – sienų, lubų ir grindų, verta pasirinkti vieną iš populiariausių, ypač sienoms, būdą – dažymą. Tereikia išsirinkti kokybiškus ir konkretiems poreikiams pritaikytus vidaus dažus.