Židinio įrengimas namuose, kaip nesuklysti?

Namams

Židinys namuose daugeliui asocijuojasi su jaukiais, maloniai vakarais šeimos rate, kai už lango sninga arba pučia žvarbus vėjas. Būtent šis vaizdas ir tampa priežastimi, kodėl žmonės nusprendžia įsirengti tokį traukos centrą savo būstuose. Tačiau, nežiūrint į tai, jog iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti ganėtinai paprasta užduotimi, tačiau iš čia galima padaryti klaidų, kurių taisymas vėliau gali būti ganėtinai sudėtingas. Ką gi reikėtų daryti kad to išvengti?

Dauguma klaidų yra susijusi su tuo, kad žmonės netiksliai nusistato savo poreikį. Židiniai iš esmės įrenginėjami, siekiant 2 tikslų: namo šildymui arba kaip suteikiantis jaukumo dekoro elementas. Jei įsigysite daiktą, kurio paskirtis neatitinka poreikius, tai greičiausiai vietoje traukos ir šeimos suvienijimo vietos, turėsite niekams nereikalingą ir nenaudojamą zoną.

Jei ieškote daikto, kuriuo norėsite grožėtis, o šiluma namuose rūpinasi kiti sprendimai, tai čia itin svarbus vaizdas, kuris atitiks jūsų lūkesčius ir pageidavimus. Toks židinys turėtų atrodyti harmoningai patalpoje, kurioje bus įrengtas. Verta atkreipti dėmesį į šiuo dalykus, renkantis tinkamiausią sprendimą:

– Ugnies tipas. Jei esate natūralesnių dalykų mėgėjai, tai optimaliausias sprendimas būtų židinys pritaikytas kurianti malkomis. Jei ieškomas kažkiek ekonomiškesnis variantas, tai vienas populiaresnių sprendimų bus elektrinis židinys.
– Apdaila. Siekiant suteikti židiniui kuo daugiau autentiškumo vertėtų pasirūpinti tinkamu jų apipavidalinimu. Akmuo, plytos ir įvairios jų variacijos ypač tinka tokiai užduočiai.
– Stilius. Yra daugybė būdų, kaip įkomponuoti židinius į interjerą. Svarbu, kad jis maksimaliai atitiktų jūsų namų stilių. Jei namuose yra daug techninių sprendimų ir dominuoja skandinaviško stiliaus elementai, tai vertėtų rinktis griežtesnių geometrinių linijų, minimaliai dekoruotus židinius. Klasikinio stiliaus namams tiks ir kiek įmantresnių formų produktai.