Buhalteris – ne mažiau svarbus nei vadovas

Įmonių valdymas, Paslaugos

Buhalterine apskaita kainaBuhalterio darbo stalas dažniausiai nukrautas dokumentų kalnais, o jis pats – nuolat užsivertęs skaičiais. Taip atrodo didžiosios dalies įmonių buhalteriai, kurių veikla įmonėje – itin svarbi. Buhalteriai registruoja, valdo ir interpretuoja visas įmonės finansines veiklas, kurios yra įmonės pagrindas ir sėkmės rodiklis.

Priklausomai nuo įmonės dydžio ir, svarbiausia, finansinių veiklų kiekio, buhalteriai arba kasdien dirba su įmonės finansiniais srautais, arba mėnesio gale apskaičiuoja viso mėnesio veiklas, mokesčius bei įmonės darbuotojų atlyginimus. Nesvarbu, kaip dirba buhalteris, svarbiausia, kad darbai būtų atlikti itin kruopščiai ir laiku. Buhalterio darbas dar svarbesniu tampa dėl to, kad čia negali būti net menkiausių klaidų arba jos turi būti kuo greičiau pastebimos ir ištaisomos. Kiekviena buhalterinėje apskaitoje įsivėlusi buhalterio klaida gali turėti didelę finansinę žalą įmonei.

Kartais įmonė įvertina, kad jai neapsimoka turėti nuolat įmonėje dirbančio buhalterio ir samdo buhalterines paslaugas teikiančią įmonę. Tai sparčiai populiarėjantis variantas, kuris padeda sutaupyti (buhalterinės apskaitos kaina mažesnė, nes nereikia papildomai mokėti mokesčių; nereikia diegti brangios specialios buhalterinės apskaitos tvarkymo programinės įrangos), taip pat garantuoja, kad visi darbai bus atlikti laiku, pabaigti iki galo (samdoma įmonė neatostogauja, neserga, neišeina iš darbo).

Buhalteris privalo būti itin smulkmeniškas, atsakingas ir mylėti savo darbą, nes tik tada bus užtikrinamas efektyvus finansinių veiklų valdymas. Tačiau ne mažiau svarbus ir vadovo požiūris į buhalterį – ar buhalteris tik susistemina informaciją, ar jam patikimi tam tikri finansiniai sprendimai.

Taigi, užversti buhalterių stalai tik parodo, koks svarbus yra jų darbas. Vis dėlto, šis žmogus arba finansines paslaugas teikianti įmonė yra atsakinga už visų įmonės finansinių veiklų valdymą.