Kaip pasirinkti sausą šunų maistą?

Namams

Ne veltui sakoma, kad šuo yra geriausias žmogaus draugas. Todėl savo keturkojus bičiulius stengiamės kiek įmanoma geriau prižiūrėti, rūpintis ir skirti jiems pakankamai dėmesio. Vienas iš pagrindinių puikios šuns savijautos, energijos ir geros sveikatos garantų yra tinkamas maistas. Todėl pateikiame naudingą informaciją, kaip pasirinkti sausą šunų maistą.

Sauso maisto klasės

Sausas šunų maistas skirstomas į tris klases: „Economy“ klasė – žemiausios kokybės maistas, „Premium“ – vidutinės kokybės maistas ir „Super Premium“ – aukščiausios kokybės maistas. „Economy“ klasės sausas maistas, parduodamas visuose prekybos centruose nepasižymi dideliu keliu vertingųjų medžiagų ar mėsos. Tuo tarpu „Premium“ maiste yra visos šunims reikalingos naudingosios medžiagos bei vitaminai. O jei gyvūnas turi sveikatos sutrikimų ar jam reikalinga tam tikra dieta, geriausia rinktis „Super Premium“ klasės maistą. Šio kokybiško maisto galima įsigyti specializuotose veterinarijos vaistinėse arba internetu šiuo adresu: https://www.shop.greitojizirafa.lt/produkto-kategorija/sausas-maistas-sunims/ .

Gyvūno amžius

Šuns amžius taip pat turi būti vienas iš pagrindinių rodiklių, renkantis tinkamiausią maistą. Mažiems, iki 1,5 metų amžiaus šuneliams skirtas maistas dažniausiai būna pažymėtas užrašu „Puppy“. Suaugusiems šunims nuo 1,5 iki 10 metų amžiaus skirtas maistas su užrašu „Adult“. Tuo tarpu jei šuniui daugiau nei 10 metų, geriausia rinktis pakuotę, pažymėtą „Senior“.

Maisto sudėtis

Kokybiško ir naudingo sauso maisto sudėtyje turi būti bent viena iš šių sudedamųjų dalių – mėsa, žuvis arba kiaušiniai. Be abejo, kuo mažiau maiste bus cheminių medžiagų, tokių kaip surišėjai ir pan., tuo geriau. Kai kuriems šunims neigiamai virškinamąjį traktą veikia maistas, kuriame yra javų, sojos, kviečių ar kukurūzų miltų.

Paskutinis patarimas – jei jūsų šuo gerai toleruoja sausą ėdalą, neeksperimentuokite jį keisdami kitu. O jei yra tam poreikis, prie naujo maisto šunį pratinkite palaipsniui.