Kokiais žaislais ar įranga papildyti namų kiemą, jog vaikams būtų kuo smagiau?

Prekės vaikams, Šeima, vaikai

Tiek suaugusiesiems, tiek vaikams yra būtinas grynas oras, kadangi tai padeda atsipalaiduoti ir pasimėgauti gamtos teikiamais malonumais. Vaikams, be abejo, geriausiai veikia įvairūs žaidimai lauke, todėl, jei turite nuosavą kiemą, paverskite jį jiems pritaikyta ir smagia erdve, pilna įvairių žaislų bei užsiėmimų. Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti labai sudėtinga, tačiau yra be galo daug įvairių būdų, kaip tokią erdvę būtų galima sukurti. Na, o kad būtų bent kiek lengviau, kaip tik šiame straipsnyje pateiksime keletą elementų, kuriais papildžius namų kiemą tikrai pradžiuginsite savo vaiką. 

Žaidimų aikštelė

Vienas dažniausių pasirinkimų, ką galima įrengti nuosavame kieme, yra žaidimų aikštelė. Priklausomai nuo jūsų norų bei galimybių, ji gali būti įvairaus dydžio bei sudaryta iš skirtingų elementų. Dažniausiai jiems yra priskiriama: žaidimų namelis, čiuožykla, smėlio dėžė, supynės ar kita. Kiekvienas iš šių elementų gali puikiai veikti ir pavieniai, ir tuomet, kai yra komponuojamas su kitais. Jei turite staliaus įgūdžių, žaidimų aikštelę galite gaminti patys, arba galite patogiai ir greitai ją įsigyti internetu, užsukus į šią nuorodą – https://www.varle.lt/zaidimu-aiksteles/. Turėdami savo nuosavame kieme žaidimų aikštelę, galėsite būti užtikrinti, jog jūsų vaikas visuomet noriai leis laiką lauke bei turės, kuo jame užsiimti. 

Batutas

Šiltuoju metų laiku labai geras sprendimas gali būti ir batutas jūsų kieme. Jis neabejotinai paskatins vaikus būti fiziškai aktyviems, o tai padės treniruoti visus kūno raumenis, sustiprinti širdį, kalus bei gerinti plaučių funkciją. Kaip galima matyti, nauda išties didelė, tad nieko nelaukite ir pasidairykite batutų, kurie tiktų jūsų kiemui. Jų galima rasti įvairių dydžių, tinkančių šokinėti ne tik vienam vaikui, bet ir visai šeimai. Tiesa, turėkite omenyje, jog rekomenduojama batutą rinktis su išoriniu apsauginiu tinkleliu, kuris gali apsaugoti tiek vaikus, tiek suaugusius nuo įvairių traumų ir nelaimingų atsitikimų. 

Vandens žaislai

Greičiausiai ir jums yra tekę vaikystėje žaisti vandens karą – galbūt prisimenate, kokios emocijos tuo metu užplūsdavo jus bei kokia atmosfera vyraudavo tarp vaikų, žaidžiančių kartu? Vandens karas su vandens šautuvais ar vandens balionais gali būti puikus būdas, norint atsivėsinti karštą vasaros dieną, arba tiesiog smagiai praleisti laiką su broliais, seserimis ar kaimynystėje gyvenančiais vaikais. Žinoma, jei žinote, jog vandens karas – ne jūsų vaikui, tuomet galimi ir kiti smagūs vandens žaislai, tarkime, vandens čiuožynės, žvejybos rinkinys, vandeniu dažomi paveikslai ir panašiai. Nebijokite eksperimentuoti ir savo vaikui parinkti dar nebandytą žaislą, tokiu būdu išlaikysite jo susidomėjimą bei norą praleisti laiką gryname ore. 

Aitvaras

Aitvaras – įvairių formų bei spalvų medžiaginis įrenginys, galintis išsilaikyti ore vėjo pagalba. Deja, kuo toliau, tuo labiau aitvarai yra užmirštami ir nustumiami į šoną, tačiau visai be reikalo. Vaikams aitvarai gali būti magiški ir be galo džiuginantys, tad nepraleiskite progos ir vieną tokių nupirkite savo vaikui. Leisdamas aitvarą, vaikas gali geriau susipažinti su vėjo galia, be to, šis užsiėmimas ramina. Tokia veikla ypač tinkama, jei turite gana didelį bei atvirą kiemą su kuo mažiau kliūčių. Taip pat aitvarui leisti pasirinkite vėjuotą dieną, kadangi tuomet jis galės pakilti kur kas aukščiau nei įprastai. 

Pripučiamas baseinas

Jei vasarą neturite galimybės tiek dažnai nuvažiuoti prie vandens telkinio, kiek norėtųsi, nepergyvenkite! Puiki alternatyva ir visuomet pasiekiama gali būti pripučiamas baseinas jūsų namų kieme. Ne paslaptis, jog daugeliui vaikų itin patinka leisti laiką turškiantis vandenyje. Šiuo metu galima rasti be galo didelį pripučiamų baseinų asortimentą, pradedant pačiais paprasčiausiais modeliais ir baigiant tokiais, kurie turi papildomus priedus: čiuožyklą, fontaną ar kita. Jei vaikas pakankamai mažas, nesirinkite per didelio baseino, kadangi tai gali būti išties pavojinga. Negana to, net jei vaikas ir yra gana savarankiškas, jokiu būdu nepalikite jo jame be priežiūros, visuomet jį stebėkite!

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir įgavote bent kiek įkvėpimo, kokiais vaikams skirtais elementais būtų galima papildyti jūsų kiemą. Atsižvelkite į savo vaiko pomėgius, tokiu būdu tikrai pavyks išrinkti jam geriausiai tinkantį variantą!