Komandos svarba verslo kūrime

Verslas

 

Pradedant vadovauti savo verslui, natūralu, kad stengiamasi kuo daugiau darbų atlikti patiems. Tai ekonomiškiausias, patogiausias ir protingiausias būdas pradžioje. Tačiau įmonei augant, pastebėsite, kad vienas nieko nespėjate, kad nebegalite toliau prižiūrėti operacijų, pardavimų, apskaitos, realizacijos ir rinkodaros ir tikėtis, kad verslas toliau augs.

Kai sporto komanda laimi čempionatą, žaidėjai ir treneriai dažnai nurodo, kad pergalės sėkmė buvo žaisti kartu kaip darni komanda. Tas pats pasakytina ir apie verslo pasaulį. Įmonės, kurių komandos dirba efektyviai, yra sėkmingesnės, o jų veiklos rezultatai gerokai padidėja.

Stiprios komandos neatsiranda tik samdant kvalifikuotus darbuotojus – jas reikia kurti vykdant veiklą, skirtą darbuotojams suvienyti. Komandos formavimas – tai bet koks veiksmas ar metodas, kuris sutelkia grupę ir motyvuoja ją bendradarbiauti. Daugiau apie tai skaitykite http://www.manomarketingas.lt/category/tiesiogine-rinkodara/

Komandos formavimas turi daug naudos įmonėms

Komandos formavimas didina produktyvumą, didina darbuotojų motyvaciją, skatina bendradarbiavimą, stiprina darbuotojų pasitikėjimą ir pagarbą. Komandos formavimo pratybos turėtų vykti ne tik biure ir suteikti darbuotojams priežastį bendrauti tarpusavyje su darbu nesusijusioje aplinkoje bei paskatinti juos dirbti kartu sprendžiant problemą.

Kodėl turėtumėte įtraukti komandos formavimo veiklas ir kokią naudą jos duoda jūsų verslo kūrimui?

Darbuotojai praleidžia daug laiko vieni su kitais, tačiau dažnai yra pernelyg užsiėmę darbu, kad galėtų reguliariai bendrauti tarpusavy. Diena ne biure leidžia darbuotojams pamatyti vieniems kitus kitoje šviesoje ir pabendrauti su darbuotojais, su kuriais jie galbūt nedirba reguliariai. Nepaisant jūsų įmonės dydžio, kiekvienas darbdavys turėtų atsižvelgti į tai, kad būtų įtraukta tokia komandos formavimo veikla.

Taigi, suburti puikią komandą yra pusė sėkmės. Tačiau surasti tinkamus žmones, kurie dalijasi jūsų noru ir aistra, nėra taip paprasta. Laiminčias komandas visada sudaro partneriai – tie, kurie dalijasi mintimis ir pažiūromis, turi skirtingus požiūrius, bet bendrą verslo kūrimo formą.

Statistiniai duomenys rodo, kad netinkama komanda yra viena pagrindinių pradedančiųjų ir jaunų įmonių visame pasaulyje nesėkmės priežasčių. Taigi, kaip rodo startuolių savininkų patirtis, komandos formavimas, personalo problemos yra vienos iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių startuoliai nepasiteisino, investuotojai neskyrė pinigų verslo plano kūrimui ir dėl to įmonės bankrutavo.