Paslaugų eksportas: kokias paslaugas tiekiame užsieniui

Logistika

Ar žinojote, kad egzistuoja ne tik prekių arba jų dalių, tačiau taip pat ir paslaugų eksportas? Tikrai taip ir jis Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse – labai populiarus. Tik galbūt reikalauja kiek didesnio atidumo nei kad prekių eksportas, kadangi paslaugos labiau priklauso nuo žmogiškųjų išteklių.

Paslaugų eksportas pasižymi dideliais augimo tempais. Labiausiai bene todėl, kad ES išplėtė ribas ir tuo pačiu palengvino galimybes rengti santykius su kitų šalių verslininkais ir tuo pačiu rinkomis. Natūralu, kad tai paskatino plačiau domėtis galimybės ir išbandyti eksportą net ir tada, kai Jūsų verslas yra gana mažas.

Lyginant Lietuvos paslaugų eksporto sektoriaus augimą su kitomis ES šalimis – galima pasidžiaugti, kad augimo skaičiai yra dideli kaip kad niekada. Išties, mūsų šalis siūlo vis daugiau paslaugų kitų šalių rinkoms ir, žinoma, tai labai džiugina ne tik pačius verslininkus, tačiau ir kitų šalių gyventojus. Ypač aktyviai augo IT bei ryšio technologijų paslaugos. Kitų sferų paslaugų eksportas išaugo net 6 kartus, tad mastai yra dideli kaip kad niekada.

Gana aukštai rodikliais pasižymi ir būsto pirkimo kitose šalyse bei nuomos „paleidimo“ galimybės paslaugas. Tai reiškia, kad lietuviai vis aktyviau perka nekilnojamą turtą ir siūlo nuomos paslaugos vietiniams šalies gyventojams. Žinoma, prie to labai prisideda ir trumpalaikės nuomos platformos, kurios padeda darbus pagreitinti bei optimizuoti.

Taip pat daugiau dėmesio sulaukė ir komunikacijos paslaugos, kurios užsakomos ne tik ES, tačiau ir už jos ribų. Žinoma, jų metu daug dėmesio skiriama smulkmenoms, technologijoms, tačiau šiais laikais užtikrinti našų paslaugų suteikimą – gana paprasta. Tik tam, žinoma, reikalinga gera komanda, kuri padėtų tvarius pagrindus.

Natūralu, kad ne tik tiekiame paslaugas kitiems, tačiau taip pat jas perkame ir iš kitų šalių verslininkų. Tai suteikia žmonėms ne tik naudotis tuo ir tai, ko jiems reikia, tačiau ir gerinti savo verslo specifiką. Juk geri pavyzdžiai – verti laiko bei dėmesio.