Poilsinės kelionės į Egiptą – ką verta žinoti?

Laisvalaikis

Egiptas yra viena populiariausių turistų vietų. Nenuostabu, nes saulėtas oras, nuostabios vietos ir gražūs paplūdimiai yra lengvai pasiekiami. Tinkamas pasiruošimas kelionei yra būtinas bet kuriuo atveju, tačiau vykstant į užsienį, ypač į egzotišką šalį, reikia tiksliai žinoti, ką pasiimti su savimi, kad galėtumėte ramiai mėgautis atostogomis. Šiame straipsnyje aptarsime, ką derėtų prisiminti išvykstant atostogų į Egiptą.

Kodėl verta vykti į Egiptą?

Egiptas visų pirma vertinamas dėl oro sąlygų, kurios garantuojamos visus metus. Taigi vasarą galite ten nuvykti ir visapusiškai pasimėgauti saulės spinduliais, tačiau taip pat kelionę planuoti galima ir rudenį ar žiemą  – lapkritį ar sausį, kai orai ne tokie ekstremalūs. Bet kuriuo metų laiku galima išplaukti į kruizą Nilu, apsilankyti ekskursijose, pailsėti paplūdimyje ir išbandyti savo jėgas vandens sporte.

Egiptas siūlo turistams daug vertingų senovės civilizacijų liekanų. Gizos piramidės, Sfinksas , Karalių slėnis, Egipto muziejus Kaire ir Luksoro šventykla – tai tik keletas iš daugybės atrakcijų, kurios jūsų laukia Egipte.

Ką reikia žinoti prieš išvykstant į Egiptą?

Norėdami patekti į Egiptą, turite turėti pasą, galiojantį dar mažiausiai šešis mėnesius, taip pat vizą gyventi. Vienkartinės vizos mokestis yra 25 USD. Turistinės vizos išduodamos 30 dienų. Labai dažnai kelionių agentūros siūlo susitvarkyti tokius formalumus. Taip pat įsigykite kelionių draudimą  kad nesijaudintumėte dėl gydymo užsienyje, medicininio transporto išlaidų.

Egipte venkite visų susibūrimų ir demonstracijų ir būkite atsargūs populiariose turistų vietose , įskaitant religines vietas. Taip pat atkreipkite dėmesį į drabužius, kuriuos vilkėsite gatvėje. Venkite trumpų sijonų, šortų ir paplūdimio drabužių. Be to, nefotografuokite vyriausybės objektų, tokių kaip kariniai kontrolės punktai, policijos nuovados, valstybinių aukštumų rezidencijos ir infrastruktūros objektų, tokių kaip tiltai ir uostai.