Paskolos būstui – ką naudinga žinoti

Namams, Paskolos, Paslaugos

PalūkanosPasiėmę būsto paskolą į naujus namus kraustysitės greičiau, pasiskolinti galite būsto pirkimui, įrengimui ar remontui. Būsto paskolos be pradinio įnašo Lietuvoje nėra išduodamos. Būtinas pradinis 15% nuo būsto vertės įnašas. Komerciniai bankai pagal Lietuvos banko atsakingo skolinimo nuostatus gali skolinti maksimaliai 85% būsto vertės. Pagal Lietuvos banko atsakingo skolinimosi nuostatas, paskolos dengimui šeima gali skirti ne daugiau kaip 40% per mėnesį gaunamų pajamų. Tačiau specialistai tam pataria skirti ne daugiau kaip 20% mėnesio pajamų. Maksimalus būsto paskolos laikotarpis Lietuvoje yra 30 metų. Būsto paskolos laikotarpis nustatomas atsižvelgiant, kada sukaks senatvės pensijos amžius. Šiuo metu Lietuvoje pensijos amžius – nuo 65 metų. Paskolų palūkanos vienas iš pagrindinių kriterijų, į kurį privalote atkreipti dėmesį bei kurį būtina įvertinti žmonėms, planuojantiems imti būsto paskolas.

Imant paskolą patartina turėti 6 mėnesių atlyginimo dydžio santaupų rezervą, kad pasikeitus ekonominei ar finansinei situacijai šalyje ar šeimoje, nesusidurtumėte su kredito grąžinimo sunkumais.
Perkant naują arba senos statybos būstą, įvertintą daugiau, nei mokate pardavėjui, galėsite gauti ir būsto paskolą įsirengimui. Sąlygos bei marža bus tokios pačios, kaip ir būsto paskolos, o sutartis viena – jungtinė, išskaidyta į būsto ir įrengimo. Taip pat bankai reikalauja, kad asmuo savo darbovietėje būtų išdirbęs bent 6 mėnesius, kartais reikalavimas gali būti mažinamas iki 3 mėnesių. Jei darbovietė keičiama be pertraukos prieš įsidarbinimą kitoje, tai gali būti ir nevertinama kaip darbovietės keitimas.

Kai kurie bankai skeptiškiau žiūri į greituosius kreditus ėmusius asmenis. Šį faktą, vertindami kreditingumą, bankai matys ir gali klausti, kodėl buvo imtas kreditas. Paskolos išduodamos ir asmenims, dirbantiems pagal terminuotą sutartį, bet atsižvelgiama į tokios sutarties laikotarpį, profesiją bei kitus veiksnius. Jei terminuota darbo sutartis siekia 1–2 metus, problemų greičiausiai nekils.