Gamtai draugiškas transportas

Laisvalaikis

Kada paskutinį kartą važiavote mašina ir papuolėte į kamščius? Tikriausiai visai neseniai. Na, o aplinka smarkiai nukenčia kiekvieną kartą, kai vienu metu susirenka daug automobilių ir į orą išmeta kenksmingų teršalų, kiekvieną kartą kai vyksta automobilio eksploatacija. Tiesą sakant, tas neigiamas poveikis atsiranda bet kuriuo metu, kai kelyje važiuoja bet kokia transporto priemonė, kuri nėra ekologiška transporto rūšis. Tai tapo didžiuliu daugelio žmonių visame pasaulyje rūpesčiu. Peržiūrėkite šias ekologiško transporto idėjas, jei norite turėti teigiamą poveikį mūsų anglies pėdsakui ir kad sumažėtų  automobilių tarša.

Dviračiai, motoroleriai ir paspirtukai

Dviračiai yra senas būdas pasiekti reikiamas vietas. Šios transporto rūšys yra tokios naudingos aplinkai, kad jums niekada nereikės jaudintis, kad jos gali neigiamai paveikti aplinką, nes į atmosferą išskiria kenksmingas anglies monoksidas. Šiais laikais lengvo transporto priemonių, tokių kaip dviračiai, gerbėjai turi didelį pasirinkimą. Taip pat galite apsvarstyti galimybę iki kelionės tikslo važiuoti motoroleriu ar mopedu. Elektriniai paspirtukai yra ypač populiarūs tarp motociklininkų, daugiausia dėl to, kad jie yra saugesni už skraidančius paspirtukus, tačiau yra mažesni nei dviračiai. Tačiau sunkesni žmonės linkę nerimauti, kad tokio tipo transportas gali neatlaikyti jų svorio. Tačiau iš tikrųjų yra motorolerių, skirtų žmonėms, sveriantiems daugiau nei 250 ar 300 svarų, todėl jie yra prieinami ir sunkesniems motociklininkams.

Elektrinės/hibridinės transporto priemonės

Automobilių, kuriems eksploatuoti nereikia dujų, sukilimas per pastaruosius metus sparčiai vystėsi. Vienas iš populiariausių automobilių markių, patekusių į aplinkai saugią bendruomenę, yra „Tesla“, kurią valdo generalinis direktorius Elonas Muskas. Galite rasti elektromobilių prieinamomis kainomis, pradedant nuo maždaug 15 000 eurų. Dėl to plačiai paplitusi nuosavybė apskritai tampa praktiškesnė ir gali sumažinti taršą, kad būtų geresnė oro kokybė.

Kelionė automobiliu nėra nauja koncepcija, tačiau ji yra naudinga ir aktuali. Iš esmės jūs ir kiti važiuojate kartu, jei vykstate į tą pačią vietą. Tai labai sumažina automobilių skaičių kelyje, o tai sumažina kenksmingų teršalų kiekį ir eismą.

 Viešasis transportas

Nors kai kurie autobusai ir kitas viešasis transportas jau anksčiau kėlė susirūpinimą, šių transporto rūšių naudojimas vis tiek gali padėti tausoti aplinką. Viešasis transportas paprastai vadovaujasi tuo pačiu modeliu kaip ir bendravimas. Gali būti naudinga kartais palikti automobilį namuose ir važiuoti autobusu. Taip pat pastaruoju metu buvo patobulinta viešasis transportas, kuris galėtų būti laikomas ekologišku transportu, pavyzdžiui, elektriniai troleibusai ir traukiniai. Priklausomai nuo to, kur gyvenate, jūsų miestas ar  jau gali įgyvendinti keletą sveikesnių sprendimų, skirtų transporto sistemoms pakeisti.