Kada reikia kreiptis į autoelektriką?

Automobiliai, Automobilių remontas

Priežasčių kodėl retkarčiais tenka apsilankyti pas autoelektriką yra daug. Ne visi automobilių savininkai gerai išmano techniką. Jei vieniems pasikeisti akumuliatorių yra elementarus 5 minučių darbas, nelinkusiems į techniką arba vairuotojoms moterims tai padaryti sudėtinga. Kalbant apie automobilio elektros sistemą, yra tik labai nedaug darbų kuriuos galime pasidaryti patys, pasikeisti perdegusią lemputę, pakeisti žvakių laidus ir dar keletą kitų paprastų remonto darbų. Visiems kitiems darbas reikalingi diagnostiniai įrankiai ir specialios žinios. Gerai, kai gedimas įvyksta tuomet, kai galime apsieiti automobilio, tačiau jei nutinka kelionės metu, tuomet tenka gelbėtis iš sunkios situacijos bet kokia kaina. Tam, kad taip nenutiktų reikia stebėti automobilio būklę ir kreiptis į autoelektriką laiku. Kokie ženklai rodo, kad automobilio elektros įrangą atėjo laikas keisti?

Sunkiai užsiveda variklis

Jeigu pastebėjote, kad po nakties automobilis sunkiai užsiveda ar girdite pašalinius garsus kurių iki šiol nebuvo, pabandykite išsiaiškinti priežastį pats. Jei tai tiksėjimo garsas, tikėtina, kad nusilpęs akumuliatorius, jį nesunkiai pakeisite. Kitos susijusios gedimo priežastys gali slypėti ir starteryje arba elektros generatoriuje. Šių gedimų patys nepašalinsite ir todėl reikia kuo skubiau vykti pas autoelektriką, kad spėtumėte pakeisti vieną iš minėtų dalių tol kol jos visiškai nesugedo.

Už komfortą reikia susimokėti

Jei planuojate įsigyti arba pakeisti savo seną automobilį, prisiminkite vieną paprastą patarimą. Kuo automobilis paprastesnis, turi mažiau privalumų ir patogumų, tuo jis bus patikimesnis ir eksploatuojant neturėsite didelių problemų. Jei netikite, pasidomėkite ką remontuoja BMW X5 , Audi Q7, VW Touareg visureigių savininkai. Gedimų sąrašas ilgas ir įvairus, be to remonto kaina labai didelė. Jei turite kurį nors iš šių įnoringų automobilių, užsidegus serviso lemputei, nenumokite ranka, nes tai gali sukelti dar didesnes problemas ateityje. 4 zonų klimato kontrolė, ventiliuojamos sėdynės, multimedijos gedimai, šie ir panašūs gedimai ima varginti praėjus 5-8 metams po automobilio įsigijimo. Kartais perdega automobilio saugikliai, tai normalu. Jei pastebėjote, kad saugikliai perdega po kelis iš karto arba tai atsitinka per daug dažnai, reikia kad automobilio elektros sistemą patikrintų autoelektrikas.

Korozija

Automobilio elektros laidai, jungtys ypač pažeidžiami automobilio apačioje, bagažinės skyriuje, ten kur kaupiasi purvas, drėgmės, druskos. Nustatyti supuvusių laidų tikslią vietą gali būti sunku net ir autoelektrikui, todėl tokiu atveju belieka keisti visą elektros kabelių rinkinį. Dar viena specifinė problema su kuria susiduria Honda automobilių vairuotojai – elektrinių langų tiekimo laido nusidėvėjimas durelių varstymo vietose. Jei pastebėjote, kad langų atidarymo/uždarymo mygtukas neveikia arba trūkčioja varikliukas, tikėtina, kad kažkurioje grandinės vietoje trūksta kontakto. Išeitis tik viena – naujų laidų instaliavimas.