Kas lemia krovinių gabenimo kaina?

Krovinių pervežimas

kroviniu vezimasBet kurios verslo įmonių veikloje vienas svarbiausių klausimų yra veiklos sąnaudų mažinimas. Tai galima daryti mažinant produkcijos kainą, optimizuojant gamybą, atleidžiant darbuotojus. Jei įmonė veikia tarptautiniu mastu ir jos veiklos sąnaudų didžiąją dalį sudaro transporto kaštai labai svarbus apsvarstyti visas alternatyvas. Krovinių vežimas turi būti atliktas laiku ir užsakovui priimtina kaina, tai nereiškia kad jie turi skriausti save ir dirbti be pelno. Norint išlaikyti konkurencingumą reikia įvertinti visus krovinių pervežimo būdus. Į kokius aspektus reikia atkreipti dėmesį?

Jei renkatės tarp oro ir vandens transporto čia pagrindiniai faktoriai yra greitis ir kaina. Oro linijomis skraidinami kroviniai yra brangesnis variantas bet jo patikimumas yra didžiausias iš visų transportavimo būdų. Kai prekės yra nedidelių išmatavimų ir svorio, jų pardavimo kaina yra didelė ir pristatymas turi būti greitas kito kelio kaip ir nėra. Apie poveikį aplinkai tokiu atveju niekas negalvoja nes svarbiausia kuo patikimiau pristatyti krovinį gavėjui. Visi kiti kuriems svarbiau kuo pigiau transportuoti krovinius kad ir per ilgesnį laiko tarpo daro tai geležinkelių arba net gi vilkikų pagalbą.

Transporto pasaulis ir pristatymai kartais yra neprognozuojami ir ne visada pavyksta pasirinkti racionaliausią sprendimą nes aplinkybes lemia daug kitų pašalinių faktorių pvz. gamybai staiga pritrūksta tam tikrų detalių arba siunčiama bet kokiu būdu kad tik nesugadinti santykių su klientai ir panašios gyvenimiškos situacijos kurios yra svarbesnės nei vien tik transportavimo kaštai. Oro linijos už krovinių gabenimą apmokestina net tik pagal tai ar konteineris yra 20 ar 40 pėdų bet dar ir pagal jo svorį. Tuo tarpu laivais plukdomi konteineriai apmokestinami tik už kubatūrą. Labai svarbu skaičiuojant kainą atsižvelgti kad ją gali išauginti galutinis taškas į kurį reikia pristatyti krovinį nes tai gali būti retai lankomos vietos kurioje grįžtamųjų krovinių gali nepasitaikyti tuo metu.