Kokias kardio treniruotes naudinga rinktis senjorams?

Medicina ir sveikata

Fizinis aktyvumas yra svarbus visais žmogaus gyvenimo etapais. Mankštintis turėtų ir vaikai, ir senjorai, tačiau kartais apie tai paprasčiausiai pamirštama. Niekam ne paslaptis, kad būtent kardio treniruotės yra vienos naudingiausių, todėl jas vertėtų įtraukti į savo dienotvarkę. Vyresnio amžiaus žmonėms taip pat vertėtų pasvarstyti, kaip būtų galima palaikyti fizinį aktyvumą, taigi, netrukus aptarsime, kokia mankšta gali būti naudingiausia.

Kas yra kardio treniruotė?

Šio treniruočių tipo pavadinimas yra kilęs nuo angliško žodžio „cardiovescular“, kuris reiškia širdies ir kraujagyslių sistemą. Kardio treniruotės – tai fizinė veikla, kurios metu padažnėja širdies ritmas ir kvėpavimas.  Kardio treniruotės gali būti žemo arba aukšto intensyvumo.  Pavyzdžiui, jei norite rinktis žemo intensyvumo kardio treniruotes, puikiu pasirinkimu gali būti ėjimas su šiaurietiškomis lazdomis, treniruotės ant steperio ar bėgimo takelio, ir t.t., o norintiems rinktis aukšto intensyvumo kardio treniruotes puikiai tinka irklavimas, boksas, plaukimas ar intensyvus bėgiojimas.

Kokias kardio treniruotes naudinga rinktis vyresnio amžiaus žmonėms?

Nors gana dažnai yra pasirenkamos įvairios veiklos lauke, tačiau tam mūsų šalies klimato sąlygos tikrai ne visada yra palankios. Tikrai ne kasdien pavyktų išeiti pasivaikščioti su šiaurietiško ėjimo lazdomis ar pabėgioti, todėl naudinga įsigyti treniruoklį, kuris leistų mankštintis visais metų laikais. Kardio treniruokliai gali padėti palaikyti nuolatinį fizinį aktyvumą ir išvengti traumų, kurios gana dažnai nutinka paslydus ant slidžios dangos. Pavyzdžiui, norintys sportuoti namuose gali įsigyti bėgimo takelį, steperį  ar elipsinį treniruoklį: tinkamiausią sprendimą priimti bus kur kas paprasčiau, jei įsivertinsite savo finansines galimybes ir numatysite, ar namuose yra pakankamai vietos vieno ar kito tipo treniruokliui. Steperio kaina yra ganėtinai nedidelė, be to, tokiam treniruokliui tikrai neprireiks labai daug erdvės, todėl šis treniruoklis neabejotinai gali būti vienas geriausių pasirinkimų.