Ką apie šlapią maistą turėtų žinoti gyvūnų mylėtojai?

Namams

Jei reikėtų išrinkti pačią mylimiausią mūsų augintiniams skirto ėdalo rūšį, tai be abejonės būtų šlapias maistas. Vis pastebimos diskusijos apie sauso ir šlapio maisto ypatumus leidžia daryti vieną išvadą – pastarasis tiesiog turi daugiau privalumų. Kokie jie ir ar tikrai nauda slypi būtent maisto rūšyje?

Kokiais privalumais galima pasidžiaugti?

  • Nors tai tikrai negalioja visiems naminiams gyvūnams, dauguma jų turi problemų su vandens lakimu. Skysčių svarbą tiek šunys, tiek katės dažniausiai prisimena tada, kai patiria dehidratacijos simptomus. Tuomet gyvūnai sunkiai kvėpuoja, juos kankina nuovargis, o kailis ir oda smarkiai išsausėja. Problemą pastebėję šeimininkai suskumba ieškoti būdų, kaip įtraukti daugiau vandens į gyvūno mitybą. Šlapias maistas – idealus įrankis, kuris žavi dažną augintinį. Natūraliai ši rūšis sudėtyje turi daugiau skysčių, kas ypač svarbu bandant maitinti tuos gyvūnus, kurie kartais ignoruoja vandens dubenėlį. 
  • Šlapias maistas pasiekia visus svarbiausius gyvūnų pojūčius. Neaišku, kiek vizualiai augintinius traukia šios rūšies ėdalo pilna lėkštė, bet, kalbant apie kvapo svarbą, matome vien privalumus. Tie šeimininkai, kurių gyvūnas yra gana išrankus ir bet kokio ėdalo tiesiog nevalgo, neretai yra priversti keisti maisto rūšį. Šlapias šunų maistas, kuris aiškiai pabrėžia sudėties turtingumą (tokį pagrindinį ingredientą kaip mėsą ar žuvį), daug greičiau privilioja gyvūną. Palankiau į šį maistą tiek šunys, tiek katės žiūri ir dėl malonesnės tekstūros. Jei sausą maistą yra sunkiau kramtyti, senoliams gyvūnams jis gali tapti iššūkiu, šlapias maistas garantuoja valgymo komfortą. 

Kokius trūkumus galima įžvelgti?

  • Pagrindinis ir bene svarbiausias trūkumas, kuris aktualus naminių gyvūnų šeimininkams – kaina. Sausą maistą dažnai tiesiog labiau apsimoka pirkti dėl labiau prieinamos, žemos kainos. Aišku, jei bandoma augintinį maitinti plačia maisto įvairove, tiekiant tiek sausą, tiek šlapią maistą, išlaidos neturėtų būti milžiniškos. 
  • Dažnas gyvūnų mylėtojas pastebi, kad pradėjus tiekti šlapią maistą, galimybės grįžti prie sauso ėdalo beveik nebelieka. Augintiniai pripranta prie sodraus, gomuriui malonaus bei skanaus maisto. Pasikeitus finansinei situacijai ar gavus veterinaro rekomendaciją, įveikti gyvūno įnorius gali būti be galo sunku, šiam maldaujant šlapio ėdalo. 

Kas svarbiausia renkantis? 

Kad ir kokie bebūtų šlapio bei sauso maisto unikalūs privalumai ir trūkumai, dauguma šeimininkų pamiršta patį svarbiausią kriterijų – maistingumą. Skirtingos maisto rūšys, kuriomis džiaugiasi mūsų augintiniai, gali turėti tiek žemą, tiek aukštą maistinę vertę. Čia svarbu atminti, jog ir sausas, ir šlapias maistas gali būti atitinkamai prasti pasirinkimai. Verta atminti, jog sudėtis yra pavyzdinė ir tinkama tuomet, kai pagrindiniai, pirmieji sąraše ingredientai yra baltyminės kilmės. Tai gali būti ir skirtingi mėsos, ir žuvies variantai. Nors tikra tiesa, kad dauguma šlapio maisto gamintojų vengia grūdinės kilmės ingredientų ir todėl ši rūšis yra labiau perkama, patikrinti būtina visus produktus. Grūdai – tas produktas, kuris sunkiai virškinamas kačių ir šunų organizmų. Susiradus tokias internetines ir fizines parduotuves, kuriose yra suteikiama patikima informacija apie skirtingus produktus, pasirinkti yra daug lengviau. Būtent taip kokybišką maistą katėms galima išsirinkti šioje nuorodoje: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/katems/konservai/slapias-kaciu-maistas