Netaisyklingos formos sklypo matavimas

Kiemas ir aplinka

zemes matavimai, sklypaiRuošiantis kloti trinkeles prie didelių visuomeninių objektų, sėti žolę golfo aikštyne, trešti augalus ar įrengti laistymo sistemą ūkininkų laukuose ir kituose didelės ir netaisyklingos formos sklypuose vienas svarbiausių dalykų – teisingai apskaičiuoti plotą. Viskas aišku ir lengvai suskaičiuojama kiek medžiagų, sėklų, grindinio plytelių reikės jei sklypas yra kvadratinis, stačiakampio ar apvalios formos. Kaip tai padaryti jei sklypas yra neįprastos formos? Yra keletas būdų kaip tai padaryti tiksliai.

Planuojant didelius projektus reikalingi žemės matavimai kuriuos atlieka geodezininkai. Esant netaisyklingos formos sklypui svarbu tiksliai apskaičiuoti kiek medžiagų reikės nes likučių negalėsite grąžinti į parduotuvę, mažo kiekio kiti nenorės pirkti tad tikriausiai reikės atiduoti kam nors nemokamai. Pvz. didelių agrarinių plotų laistymos sistemai reikia suskaidyti į zonas ir pagal vandens siurblių galingumą parinkti tinkamą purkštukų kiekį.

Skaičiuojant nedidelio netaisyklingo sklypo plotą jį reikėtų vertinti kaip apvalų t.y nuo numanomo centro vietos išmatuoti ilgį iki sklypo ribos bent 16 vietų. Tokiu būdų gaunamas vidutinis skersmuo. Paimkite ilgą ruletę, kvadratinę plokštę kurioje nubraižykite linijas per centrą, centre išgreškite skylę ir pritvirtinkite sklypo centre. Tiksliai priglaudę prie linijos išmatuokite kiekvieną spindulį nuo centro iki sklypo krašto. Jei matavimui trukdo koks nors objektas pvz medis, statinys matuokite šalia jo. Išmatavę visus matmenis juos sudėkite ir padalinkite iš 16. Taip gauname vidutinį spindulio ilgį. Skaičiuojame apskritimo plotą. Naudojame visiems gerai žinomą formulę. Plotas = PI r2. Šis būdas leis jums sutaupyti laiko ir pinigu įsigyjant medžiagas. Tai yra paprastas, dar iš šiandien statybininkų, aplinkos ir apželdinimo specialistų naudojamas būdas apskaičiuoti netaisyklingos formos sklypo plotą pasitelkiant nesudėtingus įrankius ir mokyklos lygio aritmetiką.